Pływające luksusowe apartamenty – wakacje przyszłości

3 Komentarze
17 Zdjęć
Piątek, 13-07-2012

To na razie tylko koncepcja, ale dziś takie projekty nie potrzebują dużo czasu by stać się rzeczywistością. I tak już wkrótce będziemy mogli wypoczywać w zasilanym całkowicie na baterię słoneczną pływającym kurorcie."Solar Floating Resort" to pomysł włoskiego projektanta Michele Puzzolante. Wymyślone przez niego apartamenty mają być umieszczone wzdłuż wybrzeży egzotycznych wysp i wybrzeży. Oprócz części nadwodnej, mają mieć również część podwodną – stosunkowo niewielkie pomieszczenie z fotelami i przezroczystymi ścianami, by móc obserwować podwodne życie oceanów w perspektywie 360 stopni.

Każdy z pływających apartamentów ma mieć ok. 100 m2 w tym 3 sypialnie z łazienkami, kuchnię, jadalnię, lounge room i mostek. Na tarasie oczywiście obowiązkowo jacuzzi. Apartament pomieści do 6 osób.

"Solar Floating Resort" zgodnie z koncepcją, ma być całkowicie zasilany energią pochodzącą z promieni słonecznych, a do tego energia ma być pozyskiwana (a właściwie ponownie odzyskiwana) również wewnątrz apartamentu, czyli z wytworzonego już sztucznego światła. Ciekawe, gdzie jako pierwsze pojawią się te luksusowe apartamenty i czy będą przenośne. Bo może to się okazać całkiem dobrą koncepcją – zamiast kupować apartamenty czy nawet wyspy w różnych egzotycznych zakątkach świata, można by tylko cumować swój przenośny dom co rusz u innego wybrzeża.

AWP

 • Sob., 14-07-2012 Gość
  zwłaszcza ta łazienka za szybą i kibelek to genialny pomysł. Laseczka czeka pod kołderką a koleś stawia klocuszka i są w ciągłym kontakcie...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 15-07-2012 Monika
  No może takie wakacje mogą być fajne, ale na jak długo? Przecież takie coś dość szybko musi się nudzić. Ja zdecydowanie wolę zwiedzać;) I to dośc nietypowe miejsca, w tym roku wybrałam w oferty Almaturu wycieczkę po Skandynawii :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 15-07-2012 gosc
  Kazdy ma to na co go stac i co lubi!
  Odpowiedz Zgłoś