PlayStation Vita w Polsce

3 Komentarze
6 Zdjęć
Piątek, 10-02-2012

Wszystkich fanów przenośnej rozrywki na pewno ucieszy informacja, że najnowsze dziecko japońskiego koncernu SONY, konsola PlayStation Vita od 22 lutego dostępna będzie w Polsce.

Rok po oficjalnej prezentacji i dwa miesiące po rynkowym debiucie w Japonii, PlayStation Vita (PS Vita) w końcu trafia do sprzedaży na Starym Kontynencie. Już dzisiaj konsole można zamówić w przedsprzedaży. W Polsce dostępna jest w popularnych sieciach sklepów: Empik, Euro RTV, Komputronik, Media Markt, Media Expert, Saturn Planet i Vobis. Jak informuje polski oddział Sony, cena została ustalona na pułapie 1149 zł w wersji bez modułu 3G, a z modemem aż 1400 zł . Na ile to atrakcyjna oferta, przekonamy się w dniu premiery.

Część fanów gier video już dokonała zakupu, pozostali zacierają ręce.
Nic dziwnego, produkt opatrzony symbolem Vita ma godnie zastąpić wysłużoną konsole PlayStation Portable (PSP) obecną na rynku od 2005 roku. Nie wydaje się być to trudnym zadaniem, nowa konsola to multimedialny kombajn rodem z japońskich filmów fantasy. Wyposażona w ekran OLED o przekątnej 5 cali razi niesamowitą jakością grafiki. Wzbogacony o dwa drążki analogowe system sterowania poprawia precyzyjność. A multidotykowy panel i dwie kamery pozwalające na granie w trybie rozszerzonej rzeczywistości. Wszystko zostało zamknięte w ekskluzywnej smukłej bryle utrzymanej w czarno-szarej kolorystyce. Czego można chcieć więcej? Przede wszystkim gwarancji sprawności urządzenia, a te niestety na japońskim rynku wykazało się 10% awaryjnością. Pozostaje nam wierzyć, że europejska wersja konsoli zostanie odpowiednio zaktualizowana. Nie ma nic gorszego jak odesłanie obiektu westchnień do serwisu.

W oczekiwaniu na lutową premierę, zapraszam do udziału w sondzie.  Czy przenośna konsola może zastąpić klasyczną konsole telewizyjną.  Tak czy Nie?

MB

 • Pt., 10-02-2012 LisLeon
  yeah! w sam raz w długą podróż samolotem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-02-2012 Gość
  Czy to prawda, ze ambasadorem Vity jest Prokop...? Ten to do wszystkiego sie przykleja
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-08-2013 Gość
  Dzisiaj rano skończyła mi się kasa na koncie, wszedłem w te darmowe doładowania co tak reklamują, od początku myślałem że to ściema a jednak NIE !! :)
  Dostałem DRUGIE DARMOWE DOŁADOWANIE !.STRONA ---> http://yuarel.com/darmowe2dolad…
  Odpowiedz Zgłoś