Piżama seksowniejsza od nagości

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Wtorek, 03-09-2013

Taką zaskakującą tezę postawiła firma Ergoflex, która zapytała panów o to, w czym najseksowniej wygląda ich śpiąca kobieta. Respondenci za seksowne kobiety uznali te, które do łóżka idą w piżamie, a mniej panie zakładającą koronkową bieliznę lub śpiące nago.

Odpowiedzi panów, krótko mówiąc, wprawiają w małe osłupienie. Kto by się spodziewał, że najwięcej mężczyzn opowiedziało się za piżamą? Aż 37 proc. respondentów odpowiedziało, że najseksowniej kobiety wyglądają właśnie w piżamie, a że w seksownej bieliźnie - 32 proc. Dla 27 proc. mężczyzn seksowna okazała się koszula nocna, a dla 22 proc. - pożyczone od nich ubranie. Spanie nago za najseksowniejsze uznało zaledwie 16 proc. panów.

W ankiecie (przeprowadzonej wśród 1912 pełnoletnich mężczyzn i kobiet) podobne pytanie, tyle że o ich mężczyzn, zadano również paniom. Kobiety u swoich mężczyzn preferują bokserki i majtki (35 proc.). Na dół piżamy zagłosowało 31 proc. respondentek, na pełną piżamę 24 proc., a na piżamę jednoczęściową - 16 proc. Za najmniej seksowną uznały piłkarską koszulkę. Na nią zagłosowało zaledwie 3 proc. pań.

Uczestników badania zapytano ponadto o to, czy preferencje ich partnera mają wpływ na to, w jakim ubraniu chodzą spać. Upodobaniami partnerek nie przejmuje się aż 71 proc. mężczyzn. Inaczej sytuacja przedstawia się w gronie kobiet. Tylko 35 proc. pań nie zwraca uwagi na to, w czym chcieliby ich widzieć w łóżku panowie. Reszta dostosowuje się do ich upodobań, rezygnując często z własnego stylu czy - przede wszystkim - wygody.

Dla 78 proc. kobiet i 70 proc. mężczyzn istotniejszy od atrakcyjności jest komfort. Powód? Wpływa ona na jakość snu. Bielizna ograniczająca ruchy czy piżama, w której jest za gorąco mogą przyczynić się do problemów z zasypianiem. A jak wiadomo, brak snu to także brak energii kolejnego dnia. Marudnej kobiecie czy zmęczonemu mężczyźnie nie pomoże nawet najbardziej seksowny ubiór.

Kto nie chciałby spać wygodnie i wyglądać atrakcyjnie jednocześnie? Takich osób chyba po prostu nie ma. Patrząc na wyniki badań, można dojść do wniosku, że stratą pieniędzy jest zarówno koronkowa bielizna dla pań, jak i piżama dla panów. Tylko czy ankieta odzwierciedla rzeczywistość i naprawdę nie lubimy, kiedy nasz partner czy partnerka śpi nago?

Czytaj też: Razem, ale osobno. Dlaczego nie śpimy w jednym łóżku?

MM

Piżama seksowniejsza od nagości

Mężczyźni za seksowny strój nocny wśród pań uznali piżamę

 • Piżama seksowniejsza od nagości
 • Piżama seksowniejsza od nagości
 • Piżama seksowniejsza od nagości
 • Piżama seksowniejsza od nagości
 • Śr., 04-09-2013 Gość
  ale to pierwsze zdanie jest zle skonstruowane..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-09-2013 Gość
  Gość (Śr., 04-09-2013) napisał:

  ale to pierwsze zdanie jest zle skonstruowane..

  trzy razy e czytalem zeby zalapac o co chodzi
  Odpowiedz Zgłoś