Piłkarze na podsłuchu

5 Komentarzy
2 Zdjęcia
Niedziela, 19-02-2012

Co tak naprawdę piłkarze mówią do siebie na boisku. w jaki sposób się prowokują? Dlaczego dostają czerwone kartki? Czy przy pełnych trybunach i ogłuszającym dopingu są jakieś sprawdzone sposoby komunikacji?  Na te i inne pytania już w najbliższym czasie uzyskamy odpowiedź. Canal+ na wiosnę zamieni stadiony T-Mobile ekstraklasy w prawdziwe laboratorium.

Przed EURO nie tylko kibice szykują się do największej imprezy piłkarskiej na starym kontynencie. Bój o jak najlepszą  i najciekawszą transmisję toczą stacje, dla których okres poprzedzający Euro to idealny poligon na testowanie nowych rozwiązań.  Canal+ stacja, która wygrała przetarg na pokazywanie spotkań rodzimej T-Mobile ekstraklasy, swoje testy rozpoczęła już w grudniu.
Podczas ostatniej kolejki rundy jesiennej stacja Canal+ przeprowadziła ciekawy eksperyment. W meczu Legii z Cracovią założono podsłuch głównemu arbitrowi Hubertowi Siejewiczowi. A jego poczynania na boisku rejestrowało dodatkowa kamera. Dzięki temu eksperymentowi  kibicie po raz pierwszy mogli na własne oczy i uszy przekonać się, jak wygląda praca sędziego. Materiał przygotowany przez dziennikarzy stacji stał się sensacją w intrenecie, a osoby na co dzień nie interesujące się futbolem zmieniały zdanie.

Zgodnie z zapewnieniami – Tomasza Smokowskiego, Dyrektora ds. Sportu Canal+, wiosną nie zabraknie nowinek technologicznych. Stacja wprowadzi specjalistyczne oprogramowanie statystyczne, które umożliwi analizę danych podczas transmisji.  A rozstawione wokół boiska mikrofony  kierunkowe z dużej odległości wyłapią,  to co mówią piłkarze i trenerzy na boisku.

Dwie duże imprezy sportowe w jednym roku, Euro w Polsce i na Ukrainie i Olimpiada w Londynie to sprawdzian dla stacji. Czy wszyscy zdążą dobrze przygotować się do nadchodzących eventów? Czas pokaże. Kto wygra, kto przegra, a komu uda się na dłużej zagościć w świadomości wodzów. Jest o co walczyć, zwłaszcza w dobie globalnej cyfryzacji gdzie TV można oglądać w telefonie.

 • Niedz., 19-02-2012 Gość
  O coś nowego!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-02-2012 Gość
  Brawo! Piłkarze wrócili na boiska, a na Luxie tematycznie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-02-2012 Gość
  Fajnie, ale szkoda, że nie ma filmiku
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 20-02-2012 Gość
  Idzie nowe
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 24-02-2012 znawca
  nie wiem czy to będzie takie dobre jak podczas transmisji będziemy ciągle słuchać"ty ch....o k... itp!!! wówczas mecze będą tylko po 22-ej i z czerwonym kółeczkiem w rogu ekranu!!!
  Odpowiedz Zgłoś