Pierwszy w Europie - Dreamliner w LOT

3 Komentarze
8 Zdjęć
Środa, 26-09-2012

 Wreszcie nadlatuje. Liniowiec marzeń, czyli Boeing 787 Dreamliner. Pierwszy egzemplarz we flocie PLL LOT zadebiutuje 15 listopada 2012 roku. I będzie to też pierwszy Dreamliner w Europie. Żadna linia lotnicza na naszym kontynencie nie ma jeszcze tego modelu w swojej flocie.

W Dreamlinerze będzie więcej miejsca na nogi, nowoczesny sprzęt audio-video i nowe menu. Do tego większe niż w innych modelach okna z funkcją zaciemnienia, większe schowki i energooszczędne oświetlenie. Podobno w kabinie pasażerskiej ma panować wyższe, zbliżone do ziemskiego ciśnienie. Ma być też znacznie ciszej niż w innych Boeingach. W zamówionych przez LOT samolotach będą trzy klasy: biznes (18 miejsc), premium economy (21 miejsc) i klasa ekonomiczna (213 miejsc).

Do końca marca 2013 roku powinno do Polski trafić w sumie pięć egzemplarzy samolotu. Tymczasem około 100 pilotów LOT-u (w tym 2 kobiety) szykuje się do przejęcia sterów tego najnowocześniejszego na świecie samolotu. Ćwiczą obecnie w centrum szkolenia Boeinga w Gatwick pod Londynem, gdzie w klasach i na symulatorach Boeinga spędzą od 13 do 21 dni roboczych.

Pierwszy lot komercyjny zaplanowany jest na 14 grudnia i będzie to rejs LO523/524 do Pragi.

AWP

 • Śr., 26-09-2012 butterfly
  Wygląda fajnie, ale co z tego jak zwykłych przeciętnych ludzi nie stać na latanie nawet normalną linią Lotu po Polsce :(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-09-2012 Gość
  butterfly (Śr., 26-09-2012) napisał:

  Wygląda fajnie, ale co z tego jak zwykłych przeciętnych ludzi nie stać na latanie nawet normalną linią Lotu po Polsce :(


  Dlatego najlepiej latać zagranicznymi i jest ok.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 27-09-2012 Gość
  przydaloby sie zeby jeszcze do tego byla w internecie jakas fajna wyszukiwarka lotow, sporo podrozuje i nie moge znalezc wlasnie takiej strony ktora ulatwi mi planowanie podrozy, moze ktos z was wie gdzie szukac?
  Odpowiedz Zgłoś