Pierścionek Tear Catcher Sam Taylor – Wood

26 Komentarzy
1 Zdjęcie
Środa, 08-08-2007

Pierścionek Tear Catcher Sam Taylor – Wood Coraz częściej granice między sztuką a komercją stają się płynne, trudne do ustalenia. Sam Taylor – Wood to jedna z najbardziej znanych żyjących brytyjskich artystek. Taylor – Wood uprawia różne dziedziny sztuki, zasłynęła na przykład filmem przedstawiającym słynnego piłkarza Davida Beckhama w trakcie snu.

Pierścionek o nazwie Tear Catcher (Łapacz łez) to jej projekt z 2003 roku. Wykonano go z 18-karatowego białego złota i diamentów w ilości zaledwie 10 egzemplarzy. Jest to dzieło sztuki, które można zawsze mieć przy sobie. Pierścionek sprzedawany jest wraz ze specjalnie zaprojektowaną skórzaną szkatułką, która zawiera także 5 szklanych fiolek, przeznaczonych do przechowywania „złapanych łez“.

Cena: 10 868 funtów czyli prawie 61 000 zł

Pierścionek można zamówić w londyńskiej galerii Louisy Guinness, szczegóły tutaj.

AT

 • Śr., 08-08-2007 gość
  Bond's girl (Środa, 08-08-2007) napisał:  gość (Środa, 08-08-2007) napisał:
  fajny pierscionek obronny
  No naprawdę, jak by sobie założyć po jednym na każdym palcu to byłby jak kastet , no juz nie móiwąc o zaczepianu o ubrania, oczkach w rajstopach, projektant się nie popisał  Po pierwsze - projektantka, ktora nie jest projaktantka bizuterii, lecz artystka, b. slawnym nazwiskiem, ktorej dziela sa w znanych galeriach i muzeach.
  Po drugie -czytajcie ze zrozumieniem - ten "szpic" ma sluzyc "lapaniu lez" - to dzielo sztuki, a nie zwykly pierscionek od jubilera.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-08-2007 gość
  idealny do otwierania butelek
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-08-2007 MichaelC
  Artystka? Tym można sobie oko wybić.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-08-2007 shampoo
  badziew i tyle, pseudo sztuka
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-08-2007 gość
  zawsze można potraktować róg jako broń... :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-08-2007 mexx
  jak na wyrob jednostkowy, cena jest adekwatna, pod warunkiem ze jest tam w sumie ze 3 karaty w brylantach,natomiast obiektywnie,to mysle ze to jest stworzone pod wplywem chwili,nastroju.Gdyby wszyscy chcieli przelewac na sztuke uzytkowa swoje nastroje,to byloby kiepsko,melancholie powinno sie zostawic wiersza,a nie bizuterii.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-08-2007 mexx
  Jak czytam te przyziemne komentaze typu-otwieracz do butelek,kastet,czy-oko sobie mozna wybic-,to zaczyna tu cuchnac straganem.Naprawde tak ciezko znalezc glebszy sens,w tym wyrobie?nie podoba mi sie,ale komentaze rodem z remizy.
  Michael C, NIE SPODZIEWALEM SIE.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-08-2007 MichaelC
  mexx (Środa, 08-08-2007) napisał:  Jak czytam te przyziemne komentaze typu-otwieracz do butelek,kastet,czy-oko sobie mozna wybic-,to zaczyna tu cuchnac straganem.Naprawde tak ciezko znalezc glebszy sens,w tym wyrobie?nie podoba mi sie,ale komentaze rodem z remizy.Michael C, NIE SPODZIEWALEM SIE.  W tym problem, że ja nie potrafię znaleźć "głębszego sensu" w tym badziewiu. Cuchnie Ci remizą? Użyj perfum. Ten pierścionek jest cholernie niepraktyczny, brzydki i w dodatku można zrobić nim sobie krzywdę. Doskonale rozumiem, że zaprojektowany pod wpływem nastroju, ale jest poprostu BRZYDKI.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-08-2007 mexx
  MichaelC (Środa, 08-08-2007) napisał:  mexx (Środa, 08-08-2007) napisał:
  Jak czytam te przyziemne komentaze typu-otwieracz do butelek,kastet,czy-oko sobie mozna wybic-,to zaczyna tu cuchnac straganem.Naprawde tak ciezko znalezc glebszy sens,w tym wyrobie?nie podoba mi sie,ale komentaze rodem z remizy.Michael C, NIE SPODZIEWALEM SIE.
  W tym problem, że ja nie potrafię znaleźć "głębszego sensu" w tym badziewiu. Cuchnie Ci remizą? Użyj perfum. Ten pierścionek jest cholernie niepraktyczny, brzydki i w dodatku można zrobić nim sobie krzywdę. Doskonale rozumiem, że zaprojektowany pod wpływem nastroju, ale jest poprostu BRZYDKI.


  Wlasnie chodzi o to ,ze jak chama oblejesz perfumami, to on nadal zostanie chamem,i nic tu nie pomoze.....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-08-2007 MichaelC
  mexx (Środa, 08-08-2007) napisał:  Wlasnie chodzi o to ,ze jak chama oblejesz perfumami, to on nadal zostanie chamem,i nic tu nie pomoze.....  Jeśli masz coś do mnie - powiedz wprost.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3