Piękne inspiracje: jak udekorować dom na święta?

5 Komentarzy
14 Zdjęć
Środa, 05-12-2012

Święta tuż tuż. Należy na poważnie zabrać się za wybieranie prezentów, planowanie wigilijnej kolacji i dekorowanie mieszkania czy domu. Aby poczuć świąteczną atmosferę nie trzeba koniecznie gigantycznej choinki uginającej się pod ciężarem lampek i bombek albo sterty mikołajów i aniołków spoglądających z każdego kąta. Wystarczą drobne akcenty - wtedy będzie naprawdę pięknie.

Oto na co należy zwrócić uwagę podczas ozdabiana domu.

Nie ograniczaj się do czerwonego i zielonego. To wprawdzie typowe bożonarodzeniowe kolory, ale nie jedyne. Uzupełnieniem świątecznej palety barw mogą być także złoty, srebrny, miedziany, fioletowy, niebieski. Jeśli jednak uprzesz się na czerwony i zielony, umieść gdzieniegdzie białe wstawki.

Nie czekaj do ostatniej chwili. Zaplanowanie dekoracji z wyprzedzeniem pozwoli ci bez zbędnego chaosu organizacyjnego spokojnie i systematycznie uzyskać oczekiwany efekt. Święta mają być relaksem a nie stresem podyktowanym brakiem odpowiedniej atmosfery.

Oprzyj się pokusie. Wyznacz sobie budżet i go nie przekraczaj. Wydawanie mnóstwa pieniędzy na dekoracje jest zbyteczne, tym bardziej, że trendy zmieniają się co roku. Zaufaj swojej kreatywności!

Nie miksuj stylizacji. Bądź konsekwentny i nie łącz ze sobą wszystkich ozdób, które masz pod ręką. Przesada nie jest wyznacznikiem niczego gustownego. Lepiej wybrać mniej elementów, ale klasycznych. Oszczędnie używaj brokatu, nie wszystko co się błyszczy, wygląda efektownie.

Zachowaj umiar także w dekoracjach na zewnątrz domu np. frontowych drzwiach. Prosty i stylowy wieniec zupełnie wystarczy.

Nie zapomnij zadbać o choinkę. Zapach świątecznego drzewka to naturalny aromat świąt. Pamiętaj zatem, że kupno choinki to nie wszystko. Trzeba jeszcze regularnie ją podlewać żeby nie uschła w ekspresowym tempie.

EM

 • Śr., 05-12-2012 Gość
  Tragedia
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 05-12-2012 gość
  bez przesady, mi sięaż 1/3 podoba ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 judyta
  Skopiuje 2 inspiracje te gałaki w w białej gabce i zielono czerwone bukiety, dzięki.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 skromna
  Wtym roku dokupuję tylko białe świece. Będzie git.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 szym
  Rady jak znalazł.
  Odpowiedz Zgłoś