Paryska Grupa PPR kupi Brioni?

1 Komentarz
1 Zdjęcie
Sobota, 06-08-2011

Paryska Grupa PPR kupi Brioni?

Najwięksi gracze na rynku dóbr luksusowych konsekwentnie umacniają swoją pozycję i poszerzają zasięg. Paryska Grupa PPR planuje powiększyć swoje luksusowe portfolio o ekskluzywne, włoskie krawiectwo. PPR ma coraz większą ochotę na rodzinną, znaną z doskonałego rzemiosła firmę Brioni. Mówi się o transakcji opiewającej na 350 milionów euro!

Marka Brioni specjalizuje się męskich garniturach szytych na miarę. To tutaj ubierał się filmowy James Bond. Za nienaganne krawiectwo, włoskie tradycje i najwyższej jakości, idealnie układający się na sylwetce materiał zapłacimy nawet 5 tysięcy euro.

PPR już od dłuższego czasu mocno się specjalizuje. Grupa sprzedaje marki, które nie należą do branży luksusowej i kompletuje ofertę wyłącznie wysokopółkową. Źródła podają, że Brioni od dawna jest na liście pożądanych zakupów François-Henri Pinaulta.

Głosy dotyczące transakcji mocno się nasiliły po opublikowanym przez włoski dziennik Corriere della Sera artykule, w którym opisywany jest kilkudniowy pobyt przedstawicieli PPR we Włoszech. Cel wizyty Francuzów wiązano bezpośrednio z krawcem z Italii. Żadna ze stron nie komentuje tych rewelacji.

Temat jest we Włoszech kłopotliwy. Po niedawnym przejęciu Bulgari przez LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton, Włosi z rezerwą odnoszą się do sprzedawania swoich modowych tradycji Francuzom. Z drugiej jednak strony coraz częściej mówi się, że Brioni wymaga gruntownych zmian i zdecydowanego liftingu. Posiadająca dom mody Gucci Grupa PPR ma doświadczenie w odświeżaniu nieco przykurzonej, świetnej przeszłości i w tym kontekście wydaje się być dobrze rokującym inwestorem.

Zdjęcie: Forum

AW

  • Pt., 19-08-2011 pietiawawa
    Najpierw Gucci Group wypięło na Redford&Grant zabierając Gucci a teraz jak dobrze pójdzie to pozbawią ich także Brioni. Dobrze, że poznali się na tym sklepie, bo wstydu im przynosił. Ceny wyższe 30% niż Mediolanie, obsługa bez komentarza etc. Widać Patrizio di Marco ma tu w Warszawie jakąś "małą czarną" wtykę ;)
    Odpowiedz Zgłoś