Osiedle Planty Śląskie

47 Komentarzy
3 Zdjęcia
Piątek, 13-06-2008

Osiedle Planty Śląskie

Śląsk od dawna jest kojarzony jako duża aglomeracja miejska z bardzo dużą ilością przemysłu. Ten stereotyp przełamał architekt Tomasz Konior, projektując Planty Śląskie.

Ideą przewodnią tego osiedla są angielskie miasta - ogrody. Wśród dużej ilości zieleni powstały domki z działkami oraz zabudowa szeregowa, która pozwala mieszkańcom śląskiego zgiełku przenieść się w nieskażoną idyllę.

Dodatkowym plusem jest lokalizacja - pomiędzy Katowicami, Chorzowem a Siemianowicami. Osiedle położone jest również w pobliżu największego miejskiego parku Europy - Parku Kultury i Wypoczynku. Same domki zostały wykonane zgodnie z aktualnymi trendami w budownictwie i aranżacji wnętrz. Kamień łączony z drewnem oraz duża ilość przeszkleń sprawią, że nie tylko zieleń pozwoli dobrze poczuć się we własnym domu.

Metraż domu od 220 m2

Metraż działki od 700 m2

Ceny za dom z działką: od 1 200 000 zł do 1 600 000 zł

Więcej informacji na stronie internetowej inwestycji.

Osiedle Planty Śląskie

Osiedle Planty Śląskie

PD

 • Sob., 21-06-2008 gość
  Witam, można kupić dom w Hiszpanii za 1 mln ( nad samym morzem ~ 7 km !?) tylko latanie cały rok do pracy jest drogie. Znalazłem coś równie ciekawego jak planty, apartamentowiec w Częstochowie.
  Polecam oględziny www.pdev.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 30-06-2008 gość
  gdybym miala tyle kase, sama wolalabym wybudowac dom. Te domy to jakis koszmar. Mieszkam 200 metrow od plantów i z czystym sumieniem moge powiedziec, ze brak prywatnosci w tych domach to podstawa
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 02-07-2008 mjn
  gość (Piątek, 13-06-2008) napisał:  Prawie sie nie roznią od budowanych w latach 70 i 80 tzw blizniakow.A te murki z przodu?Tragedia.W tej cenie mozna znalezc cos naprawde slicznego.No chyba,ze dla kupujacych walory estetyczne nie istnieja.


  po komentarzach widzę, że niektórzy to tylko dworki-koszmarki i gargamelki z wieżyczkami preferują a jak zobaczą cokolwiek innego to od razu wydziwiają...
  ...mnie w każdym razie podoba się to osiedle, oby więcej takiego myślenia w architekturze
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 02-07-2008 gość
  gość (Poniedziałek, 30-06-2008) napisał:  "gdybym miala tyle kase, sama wolalabym wybudowac dom. Te domy to jakis koszmar. Mieszkam 200 metrow od plantów i z czystym sumieniem moge powiedziec, ze brak prywatnosci w tych domach to podstawa"


  ...ocho kolejna zbulwersowana - dla twojej informacji - możesz sobie zbudować ale póki co to będzie ci potrzeny projekt wg którego to będziesz robić... a więc może lepiej sobie jakiegoś gargamela sama wyrysuj?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 26-09-2008 gość marian
  Zdumiewające ile tu zawiści. Racja - te wszystkie nagrody krajowe i zagraniczne , które zdobył Konior to pomyłka . Gość projektuje "koszmarne", "PRL-owskie" "klocki". BTW : nikt nikomu nie każe mieszkać na Śląsku i nie namawia do migracji z innych regionów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 03-08-2009 gość
  Inwestor opuśił plac budowy bez wykońcenia osiedla. Na pobojowisku zostały połamane płoty, niedokończone ulice i kilku desperatów, którzy wsprowadzili się do pustostanów. Co się stało ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 16-07-2012 Gość
  Najtańsze ogrzewanie domu http://www.infrapanel.pl oraz sauny na podczerwień http://infrasauna.pl
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5