Operacje plastyczne nie dodają atrakcyjności

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Środa, 07-08-2013

Jak operacje plastyczne wpływają na wiek i atrakcyjność pacjentów chirurgów plastycznych - na to pytanie odpowiedzieć postanowił dr Joshua Zimm z Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku. W jego badaniu wzięło udział 50 osób, które oceniło zdjęcia pacjentów pewnej kanadyjskiej kliniki. Wyniki okazały się zaskakujące. Operacje plastyczne odmładzają, ale nie czynią człowieka atrakcyjniejszym. To istotna wskazówka zarówno dla marketingowców, jak i przyszłych pacjentów.

W ramach eksperymentu ocenie poddano 49 pacjentów po operacjach plastycznych. Ankietowani, przyglądający się zdjęciom osób w wieku od 42 do 73 lat, określili ich wiek na średnio 3,1 roku niższy niż przed zabiegami, którym się poddali. Ocena atrakcyjności nie była już pacjentom chirurgów plastycznych tak przychylna. Pod tym względem ankietowani nie zauważyli u ocenianych żadnej istotnej zmiany.

Na zdjęciach pokazano osoby, które miały za sobą m.in. lifting szyi, twarzy czy podniesienie brwi. Niestety badanie nie uwzględniło tego, jak po operacjach postrzegają samych siebie pacjenci. Niewykluczone, że poczuli się we własnej skórze lepiej. Jeśli zabiegi poprawiły ich pewność siebie, zapewne sami zaczęli postrzegać siebie jako atrakcyjniejszych. Dla osób postronnych ich wygląd okazuje się nie mieć jednak większego znaczenia.

Powodem takiego, a nie innego wyniku badań, może być fakt, że ocena wieku jest bardziej obiektywna, a atrakcyjności - subiektywna. Potwierdzenie wniosków, jak mówią naukowcy, wymaga kolejnych, znacznie dokładniejszych badań. Póki co pacjentom pozostaje zaufać lekarzom lub po prostu zaakceptować siebie takim, jakim się jest.

Zdania na temat wyników badań są oczywiście podzielone. Jak przypominają lekarze, osiągnięcie oczekiwanego efektu wymaga często poddania się kilku operacjom plastycznym. Niestety, to może być błędne koło, prowadzące do nieudanych zabiegów bądź nawet pewnego rodzaju nałogu.

Inni podkreślają, że niekiedy warto wybrać się po prostu na zasłużony urlop. Nie od dziś wiadomo, że chroniczne zmęczenie może sprawić, iż wygląda się na starszego niż jest się w rzeczywistości. Wówczas sprawę załatwić może wizyta w gabinecie SPA. Po niej pójście pod nóż chirurga plastycznego wydaje się ostatecznością.

Czytaj też: Nieudane operacje plastyczne. Winni chirurdzy czy pacjenci?

MM

Operacje plastyczne nie dodają atrakcyjności

Według najnowszych badań operacje plastyczne sprawiają, że wygląda się młodziej, ale niekoniecznie atrakcyjniej

  • Operacje plastyczne nie dodają atrakcyjności
  • Operacje plastyczne nie dodają atrakcyjności
  • Operacje plastyczne nie dodają atrakcyjności
  • Operacje plastyczne nie dodają atrakcyjności
  • Śr., 07-08-2013 Gość
    po co robimy operacje? bo jesteśmy nie do zaakceptowania...potwory
    Odpowiedz Zgłoś