Odchudzamy się dla pieniędzy!

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Wtorek, 04-06-2013

Jednak nie szczupłe celebrytki ani zazdrosne spojrzenia innych motywują ludzi do odchudzania. Dążenie do utraty nadwagi ma ścisły związek z pieniędzmi - twierdzą naukowcy z Kliniki Mayo. Ich badania przedstawił w ostatnim czasie magazyn RoadFish.com.

Klinika Mayo przebadała dwie grupy ludzi: pierwszą - osób motywowanych przez pieniądze oraz drugą - takich,  które nie miały pieniężnej motywacji. Ci pierwsi w tym samym czasie schudli średnio ponad cztery kilogramy, a drudzy - około jednego kilograma. Wielu, nie mając zachęty w postaci pieniędzy, nie dotrwało nawet do końca programu.

Wniosek? O wiele chętniej odchudzamy się, jeśli mamy za to obiecaną finansową nagrodę. Fakt, że pieniądze są najskuteczniejszą motywacją, może świadczyć o tym, że jesteśmy materialistami i nie przemawiają do nas argumenty związane ze zdrowiem. Ciężko jednak mówić o zwycięstwie, jeśli do starych nawyków powraca się, jak tylko skończą się pieniądze.

Pieniądze, choć motywują do odchudzania, niekoniecznie zachęcają do pozostania przy zdrowych nawykach żywieniowych. Nie zbadano niestety, czy niższa waga utrzymuje się, gdy pieniądze się kończą. Te, jak wiadomo, szybko się rozchodzą. A gdy w diecie coś łatwo przyszło, łatwo poszło - efekt jo-jo murowany.

MM

Odchudzamy się dla pieniędzy!

Według najnowszych badań najskuteczniejszą w odchudzaniu motywacją są pieniądze

  • Odchudzamy się dla pieniędzy!
  • Odchudzamy się dla pieniędzy!
  • Odchudzamy się dla pieniędzy!
  • Odchudzamy się dla pieniędzy!