Obalamy mit! W Polsce wcale nie jest o wiele drożej.

47 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 12-03-2012

Ubrania i akcesoria topowych domów mody w Europie Środkowo-Wschodniej dorównują cenom w sklepach francuskich i włoskich. Oznacza to, że np. za torebkę od Gucciego, zapłacimy mniej więcej tyle samo w Warszawie, co w Paryżu. Stosunek ceny w porównaniu z lokalizacją butików zbadał serwis cpp-luxury.com. Pod uwagę wzięto 6 krajów: Polskę, Serbię, Rumunię, Ukrainę, Czechy i Rosję. Przeanalizowano ofertę butików i sklepów on-line. Marki, których dotyczy ta tendencja to Gucci, Hugo Boss, Ermenegildo Zegna i Burberry.

Okazało się, że po raz pierwszy od ponad dekady, te same luksusowe rzeczy kosztują nawet mniej w Europie Środkowo-Wschodniej niż we flagowych sklepach wielkich marek w Paryżu czy Mediolanie. Niższe stawki napędzane są głównie przez franczyzobiorców, którzy konkurują w ten sposób z oficjalnymi sklepami internetowymi. Różnica wynika też z niższego przelicznika walut, wybranego przez przedsiębiorców zajmujących się handlem detalicznym.

Proces wyrównywania cen trwa od 3 lat. Sprzedawcy zdają sobie sprawę, że zarówno ich biznes, jak i lokalny rynek, zyska więcej, jeśli klienci przestaną wyjeżdżać za granicę i tam robić zakupy. Stąd wprowadzenie konkurencyjnej polityki cenowej.

W całym procesie wyrównywania cen, przodują Polska i Rumunia. Ubrania oraz wyroby skórzane międzynarodowych marek są tylko o 5% wyższe, od tych we Francji i Włoszech.

EM

 • Pt., 09-03-2012 seba
  franczyza to co innego i tyle, nie ma sie co z tym klocic, jak kupisz torbe we flagowym to mozesz ja wymienic w ktorych chcesz sklepie, a kupujesz u resellera to mozesz tylko oddac w tym sklepie. wiec nie za wesolo jak masz torbe z BB rzym, to nie oddasz jej w warszawie, bo to nie autoryzowany sklep. czuwaj
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 12-03-2012 asturio
  Artykuł sponsorowany przez selektywne marki, albo urwał się z księżyca. Często jestem za granicą i niestety w Polsce jest drożej , nawet o 30%!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-03-2012 ina.benita
  z "drobna" roznica...pomijajac fakt, ze np w Londynie zarobki sa parokrotnie wyzsze, to prze caly rok trwaja promocje. I np glupia bransoletka Antica Murrina kosztuje 11f, z ceny wyjsciowej 30. W Polsce kosztuje 196zl....czyli w uk pracuje na taka bransoletke 1h 5min...Ile godzin trzeba pracowac na nia w Polsce?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-03-2012 ina.benita
  Poprawka:)Od 5 lat niespecjalnie sie zastanawiam ile musze na cokolwiek pracowac i zrobilam malutki blad. Na taka bransoletke trzeba pracowac 32 min
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-03-2012 Gość
  A w POlandii nawet 1-3 dni
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-04-2012 gośc
  Klikając możesz pomóc! Wejdź na www.siepomaga.pl/s/klikaj
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-04-2012 derty

  Zacznij zarabiać tylko za to że masz włączony komputer:
  http://zarabiam24free.blogspot.…
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5