Nowy trend: usługi z dojazdem do klienta

11 Komentarzy
4 Zdjęcia
Wtorek, 06-11-2012

Własny dom lub mieszkanie to miejsce, w którym nie tylko spędza się wolny czas, pracuje, sypia, gości rodzinę. W obecnych czasach jest również polem do popisu różnych usługodawców. Od lat w nauczaniu szkolnym dzieciom towarzyszą korepetytorzy odwiedzających uczniów w domu. Ich pomoc to przykład na to, że nie trzeba ruszać się z domu, by skorzystać z usług różnych specjalistów.

Skoro na tej możliwości korzystają dzieci, co stoi na przeszkodzie, by dzięki takim mobilnym usługom zadbać o siebie? Wizyta u fryzjera, w salonie kosmetycznym ani na siłowni nie są konieczne, by być dobrze uczesanym, mieć zadbane paznokcie i smukłą sylwetkę. Manikiurzystka czy trener mogą przyjechać do klienta i w razie potrzeby – przywieźć odpowiedni sprzęt.

Korzystanie z usług obwoźnych to w Polsce nowy trend. Wielu rodaków ma opory związane z zamawianiem produktów spożywczych. To jednak nie zniechęca do działania np. dystrybutorów warzyw od lokalnych dostawców (pisaliśmy o tym TU ). Fantazja sięga jednak wiele dalej, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się diety z dostawą do domu (więcej o tym TU).

Póki co, największą popularnością cieszą się domowe wizyty fryzjerów i kosmetyczek. W polskich domach, i to nie tylko przed ślubem, kiedy pannę młodą odwiedzają wizażystki i fryzjerki, ale na co dzień, włosy są ścinane, modelowane, farbowane. Tak było od zawsze, z jedną różnicą – kilkadziesiąt lat temu w przywracaniu ładu na głowie pomagała rodzina i znajomi, obecnie zajmują się tym specjaliści.

W ramach usług kosmetycznych z dojazdem do klienta przeważają pielęgnacja paznokci oraz makijaże ślubne i okazjonalne. Do domów przyjeżdżają ponadto fizjoterapeuci, ponieważ oprócz rehabilitacji w celach zdrowotnych, można zamówić również masaż. Specjalista dostarcza tu oczywiście nie tylko usługę, ale i wygodne, przenośne łóżko do masażu. Za kwotę około 50 zł można spodziewać się półgodzinnego masażu kręgosłupa, co po wielogodzinnej pracy przy komputerze może mieć zbawienne znaczenie.

Wśród usług obwoźnych bardzo korzystne są np. wizyty trenera osobistego, zwłaszcza, że mogą być one składane regularnie. Zastąpienie klubu fitness na własne cztery ściany może wynikać z kilku powodów: oporów przed publicznymi ćwiczeniami, zbyt oddalonego od domu centrum sportowego czy niechęci do stania w korkach podczas dojazdu do klubu samochodem.

W domowych wizytach trenera osobistego istotne jest posiadanie w domu odpowiedniej ilości miejsca, w którym można rozłożyć zestaw treningowy. Alternatywą, choć rzadziej spotykaną, jest oczywiście posiadanie własnej sali treningowej. W Warszawie jedna taka godzinna wizyta kosztuje średnio 200 zł.

Z podobnych wizyt mogą korzystać także, oczywiście za pośrednictwem właścicieli, psy wymagające pomocy specjalisty. Dotyczy to nie tylko standardowych porad weterynarza, ale również psiego fryzjera. Dla właścicieli to przede wszystkim wygoda, zwłaszcza, jeśli wygospodarowanie odrobiny czasu przychodzi im z trudem.

Pies podczas domowej wizyty odczuwa mniejszy stres, a to jest bardzo ważne, bo im mniej stresu, tym mniej obaw przed kolejną wizytą i spokojniejsze zachowanie w jej trakcie. Na swoim terytorium pies czuje się zdecydowanie pewniej i bezpieczniej, a usługi psiego fryzjera, tj. kąpiele, strzyżenie, rozczesywanie, czyszczenie uszu i obcinanie pazurków, mogą z powodzeniem być wykonywane tak w domu klienta, jak i specjalistycznym salonie.

Na usługach z dostawą do domu korzystają zwykle obie strony: klient, oszczędzając czas, oraz usługodawca, zyskujący dodatkowych klientów i mniejsze koszty związane z prowadzeniem własnego lokalu. Fryzjer zaoszczędzi choćby na prądzie i wodzie, wszelcy pozostali dostarczyciele usług – na wynajmie lokalu. Jedynym minusem są dla nich koszty dojazdu, ale przy cenach nieruchomości w polskich miastach nawet ceny benzyny nie wydają się strasznie wysokie.

W odniesieniu do tak dużych możliwości korzystania z usług obwoźnych, nawet lenistwo nie jest argumentem do rezygnacji z ćwiczeń czy pomocy specjalistów od urody. Na przeszkodzie mogą stanąć co najwyżej fundusze, a i tak nie do końca, bo w końcu ceny często są niższe niż za usługi wykonywane w salonach.

MM

 • Wt., 06-11-2012 Gość
  wSZystko dla ludzi
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-11-2012 Gość
  już od dawna to żonie proponowałem, hahahaha trend buahahahah kilka lat już tak jest
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-11-2012 Gość
  fryzjer w domu to dla mnie nie higieniczne gdzie mi będzie robił włosy w malej łazience gdzie nie można samemu się obrócić czy w kuchni obok obiadu, wiem w pokoju gdzie bawi się moje dziecko... okropność. a co na to sanepid ???
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-11-2012 jadwiga
  50 lat temu do mojej mamy przychodziła fryzjerka i kosmetyczka do domu. Fryzjerka raz w tygodniu czesała prawie wszystkie sąsiadki. To nie jest nic nowego!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-11-2012 Gość
  korzystam z masażu,mam kosmetyczke i fryzjerkę już od dawna
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-11-2012 Gość
  Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-11-2012 Gość
  Gość (Wt., 06-11-2012) napisał:

  fryzjer w domu to dla mnie nie higieniczne gdzie mi będzie robił włosy w malej łazience gdzie nie można samemu się obrócić czy w kuchni obok obiadu, wiem w pokoju gdzie bawi się moje dziecko... okropność. a co na to sanepid ???  po tym co piszesz można śmiało stwierdzić , ze masz chlew w domu. ja osobiście lubię wypady do fryzjera bo to zawsze cos innego, ale dla osoby niemobilnej jest to na prawdę fajna sprawa.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-11-2012 Gość

  Gość (Wt., 06-11-2012) napisał:

  fryzjer w domu to dla mnie nie higieniczne gdzie mi będzie robił włosy w malej łazience gdzie nie można samemu się obrócić czy w kuchni obok obiadu, wiem w pokoju gdzie bawi się moje dziecko... okropność. a co na to sanepid ???


  po tym co piszesz można śmiało stwierdzić , ze masz chlew w domu. ja osobiście lubię wypady do fryzjera bo to zawsze cos innego, ale dla osoby niemobilnej jest to na prawdę fajna sprawa.
  jest fajna sprawa,pod warunkiem ,że lażoncy po domach fryzier czy kosmetyczka mają jakimś cudem otdane "procedury"u klienta w domu
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 07-11-2012 magda
  i to jest ten LUKSUS????? czy poszukiwanie oszczędności..... to o tym ten portal... o oszczędzaniu?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 07-11-2012 acidburn
  Kosmetyczkę jestem w stanie zrozumieć, ale fryzjer czy trener ??? w małym mieszkaniu raczej odpada
  Odpowiedz Zgłoś
1 2