Nowy trend kulinarny: Jarmuż na patyku

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Wtorek, 23-07-2013

Jarmuż jako jeden z najlepiej przyjętych trendów żywnościowych  doczekał się swojej mrożonej wersji. Podczas branżowego spotkania Summer Fancy Food Show w Nowym Jorku za jeden z najlepszych trendów uznano jarmuż na patyku.

Wygląda na to, że cake pops doczekały się kolejnego konkurenta. Teraz słodkości coraz częściej przegrywają ze zdrową żywnością podaną w oryginalny sposób. Jedną z ostatnich nowości są właśnie kale pops, czyli wspomniany wcześniej jarmuż na patyku. Sprawdza się on i jako sposób na upał, i jako przekąska dla maniaków zdrowego odżywiania.

Jarmuż wygląda jak jakikolwiek inny lód na patyku. Od większości różni się jednak kolorem i oczywiście smakiem. Sałata w formie loda kusi z pewnością bardziej niż w zwykłej sałatce. To ma znaczenie, gdy do jej zjedzenia namawia się dzieci. Jak przekonują producenci smakołyku, jarmuż na patyku jest bardziej apetyczny, ale nie traci swoich właściwości. A te, pod względem wpływu na zdrowie, są przekonujące.

Dania z jarmużu pomagają w utrzymaniu zdrowia oczu, serca oraz zapobieganiu chorobom nowotworowym. Jarmuż jest bogaty w przeciwutleniacze, co sprzyja przeciwdziałaniu chorobom przewlekłym. Chroni m.in. przed rakiem jelita grubego. Dzięki wysokiej zawartości witaminy K i jej pozytywnemu wpływowi na jakość wzroku polecany jest również osobom pracującym przy komputerze. Występująca w jarmużu luteina chroni z kolei przed miażdżycą.

Lody z jarmużu, jak podano na nowojorskim pokazie, pojawiają się w lokalnych sklepach. Zainteresowaniem cieszą się m.in. lody trzysmakowe, łączące jarmuż z pomarańczą i mango. Dla stroniących od lodów zawsze pozostaje alternatywa w formie zielonego koktajlu, który może nie chłodzi, ale za to gasi pragnienie.

MM

Nowy trend kulinarny: Jarmuż na patyku

Nowy trend kulinarny. Jarmuż na patyku

  • Nowy trend kulinarny: Jarmuż na patyku
  • Nowy trend kulinarny: Jarmuż na patyku
  • Nowy trend kulinarny: Jarmuż na patyku
  • Nowy trend kulinarny: Jarmuż na patyku