Nowojorskie nianie zarabiają krocie (nawet 45 tys. zł. miesięcznie)

5 Komentarzy
2 Zdjęcia
Niedziela, 13-05-2012

Niania może nie jest najbardziej reprezentatywnym zawodem, ale jak się okazuje – to profesja, w której zarobki potrafią przegonić średnie wynagrodzenie pracowników z Wall Stree. 'The New York Times' donosi, że w Nowym Jorku całkiem nieźle działa rynek elitarnych opiekunek. Ich dochody osiągają sześciocyfrowe sumy, do tego dolicza się pieniądze na wynajęcie mieszkania oraz bonusy świąteczne. Na te ekstrawagancje najczęściej pozwalają sobie rodzice z Chin i Rosji. Dla porównania, normalna stawka niani wynosi od 15 do 18 dolarów za godzinę.

Podobno dzięki takim zarobkom, branża opiekunek mimochodem winduje stawki w górę. Dodatkowo bogacze, którzy tak hojnie wynagradzają nianie swoich dzieci, płacą tez w ten sposób za to, że prawie nigdy nie muszą się nimi zajmować, bo od tego mają wykwalifikowanego pracownika, spędzającego noce i dnie z pociechami.

Nie każda niania może jednak zarabiać prawie 200 tys. dolarów. Wskazane są takie kwalifikacje jak: znajomość francuskiego oraz chińskiego, gotowanie 4-daniowych posiłków, jazda konna.

EM

 • Pn., 07-05-2012 york
  Potomkowie naszych bogatych rodakow korzystaja chetnie z takich ofert , trzeba miec uklady. zeby zalapac sie do takiego domu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 07-05-2012 butterfly
  I co takiej niani z tych pieniędzy, skoro noce i dnie musi spędzać z dziećmi którymi się zajmuje. Nie ma swojego życia a tym bardziej swoich dzieci, bo cudze zajmują jej 100% czasu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 07-05-2012 hela
  ale co zarobi to starczy na kilka lat dobrego zycia. bez pracy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 07-05-2012 Gość
  To już nawet nie są nianie, to są Bony, często lepiej wykształcone od rodziców, ktos kto lepiej dziecko wychowa, nauczy kultury, dyscypliny, dobrych manier itp
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 08-05-2012 herta
  Jak ciezko jest lekko zyc.
  Odpowiedz Zgłoś