Nowi Ruscy

79 Komentarzy
1 Zdjęcie
Piątek, 14-07-2006

Nowi Ruscy

Uważajcie na nich w lecie! Do najdroższych i najekskluzywniejszych kurortów Europy zjeżdżają nowobogaccy Rosjanie. Naprawdę nietrudno ich rozpoznać - to jedyni goście, którzy ostentacyjnie manifestują swoje bogactwo o każdej porze dnia.

Mniej więcej od dwóch lat obserwuje się prawdziwy najazd Rosjan na takie miejsca jak Monako, Saint-Tropez, Sardynia, Baleary, Portofino czy Marbella. I nie chodzi tu o turystów - oni po prostu wykupują najdroższe wille na Lazurowym Wybrzeżu (gdzie cena za dom osiąga wysokość od kilku do kilkunastu milionów euro), korkują ulice swoimi maybachami i rezerwują miejsca w przystaniach na swoje jachty.

Zgodnie ze stylem bycia nowobogackich Rosjan, bogactwo nie znaczy nic, jeżeli nie można go zamanifestować. Ubierają się więc w najbardziej pstrokate rzeczy Versace i D&G, kobiety przesadzają z ostrym makijażem i zakładają diamentową biżuterię nawet na basen, mężczyźni noszą przykuse kąpielówki najdroższych marek i zawsze pojawiają się z ogromnym złotym zegarkiem. Zwykle towarzyszy im mały dzieciak z widoczną nadwagą, w krótkich szortach i czapce bejsbolówce. Jeżeli są naprawdę bogaci, wokół nich czujnie stoją w pogotowiu ochroniarze. Nowobogackich Rosjan po prostu nie można nie zauważyć.

Południowa Turcja nazywana jest nawet rosyjskim Costa del Sol, choć to tylko przyczółek ich dalszych wypadów. W miejscowości Belek-Aksu znajduje się pięciogwiazdkowy hotel zwany Kremlem, gdzie cała obsługa mówi płynnie po rosyjsku, a najlepsza wódka leje się strumieniami.

Jednak to Saint-Tropez wydaje się ulubionym miejscem wakacyjnego pobytu najbogatszych Rosjan. Na każdym kroku można tam spotkać ich luksusowe limuzyny, złote zegarki i diamentowo-złote naszyjniki.

Mimo tej ostentacyjności w niegustownym ubieraniu się, głośnego zachowania oraz aż kłującego w oczy kiczowatego przepychu jakim się otaczają, bogaci Rosjanie są niezwykle chętnie witani wszędzie, gdzie tylko się pojawią. Dlaczego? Bo nie ma dla nich różnicy, czy na jeden obiad wydadzą 100 czy 1000 euro. Pieniądze wydają w nadmiarze, a jeszcze hojniej rozdają napiwki. Dlatego każdego lata w coraz większej liczbie najbardziej luksusowych europejskich kurortów z utęsknieniem się na nich czeka.

WaterBoy

 • Niedz., 16-07-2006 magda
  rozdaja napiwki w kurortach,hotelach itd. a jest wiele dzieci w rosji co gloduja.Jedna wielka mafia rosyjska ,banda zlodzieji
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 17-07-2006 FAJA
  nie lubie rosjan jestem nietolerancyjnym prostakiem i cholernie mi z tym dobrze do polski nie przyjezdzaja bo wiedza ze wpier*** by dostali i dobrze nie chcemy tu takich ;]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 17-07-2006 Clavuszny empiryk
  Miki (Piątek, 14-07-2006) napisał:  Tak to jest, jak hołota dorwie się do pieniędzy.


  Jaka Hołota? To wąska grupa ludzi z kraju liczącego bagatela 148 mln ludzi, którym się albo poszczęsciło, albo jakaś mafia.. :P Byłem w Rosji niedawno, bo mam tam babcie i dziadka. kupili se nówke Nive-Chevrolet(Emeryci!!) Chyba wyjątek potwierdza regułe... najgorzej żyją emeryci... Pozdro
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 17-07-2006 Rumba-nana199
  FAJA (Poniedziałek, 17-07-2006) napisał:  nie lubie rosjan jestem nietolerancyjnym prostakiem i cholernie mi z tym dobrze do polski nie przyjezdzaja bo wiedza ze wpier*** by dostali i dobrze nie chcemy tu takich ;]


  Soliszzzz.... :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 17-07-2006 azi
  spotykają się : polak,niemiec irusek i zastawiają się jak długo muszą pracować na BMW.polak mówi że 2 miesiące,niemiec że mięsiąc,rusek pół roku.pytają Saszę dlaczego tak długo.Sasza odpowiada: bo to balszaja fabryka!:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 17-07-2006 gość
  ja tam lubie nowych ruskich. duzo ich w 5* hotelach, w kurortach. sa bogaci, ale sympatyczni. na wakacjach czesto moja grupa przylacza sie do nich, jest wesolo:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 18-07-2006 Hell
  w ten sposób musimy uważać na każdą narodowość świata, bo wszędzie są ludzie bogaci. Szkoda tylko,że autor zapomniał dodąć, że Nowi Ruscy są wykształceni, mówiący płynnie po anglielsku i francusku
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 19-07-2006 SlodkaBasia
  Ten artykuł to żenada!
  A tak wogóle to chyba ROSJANIE a nie Ruscy!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 29-07-2006 gość
  nawet jak byłam w bułgarii w poprzedim roku, w dośc dobrym hotelu byli tam również rosjanie... Zachowywali się strasznie głośno nawet późno w nocy, strasznie obnosili się ze swoim majątkiem, kobiety przesadnie używające solarium, obieszone złotem, w sąpych strojach często niezbyt urodziwe.. Mężczyźni jak to już jest napisane w artykule.. ogolnie tragdia
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 16-08-2006 gość
  sebastian (Piątek, 14-07-2006) napisał:  Wszyscy Rosjanie lubia bogactwo i lubią się z nim obnośić. Czołowe miejsca na Światowej Liście Najbogatrzych Ludzi Świata zajmują Rosjanie. Nowobogaccy Rosjanie to nowa warstwa społeczna w społeczeństwei Rosyjskim. Rosja to kraj kontrastów, gdzie obok siebie żyja bogaci i skrajniej biedni Rosjanie.


  ty lepirj popatrz na indie
  Odpowiedz Zgłoś
1 ... 4 5 6 7 8