Nowe rozwiązania dla miłośników luksusowych podróży

2 Komentarze
3 Zdjęcia
Niedziela, 04-03-2012

Wszystko wskazuje na to, że polityczne i finansowe zawirowania, które miały miejsce w różnych częściach świata w ubiegłym  roku, nie przeszkodziły rozwojowi sektora usług luksusowych. Pojawiły się za to nowe rozwiązania i trendy, które mogą okazać się intersujące i to nie tylko dla osób o wyższym statusie majątkowym. Poniżej prezentujemy niektóre z nich.

Zmiany w Pet Travel Scheme

Podróże ze zwierzakiem stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, dlatego wiele luksusowych hoteli zaczęło konstruować swoje oferty także z myślą o naszych pupilach. Coraz częściej są to pakiety, które obejmują: spacery, zakupy, usługi salonu oraz programy dietetyczne. Podróżowanie ze zwierzętami po świecie ma być teraz łatwiejsze również dzięki nowym zasadom zawartym w Pet Travel Scheme.

To specjalny system regulujący przepisy transportu zwierząt domowych na trenie Unii Europejskiej oraz państw takich ja USA czy Kanada, który ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu wścieklizny i innych chorób. Od tego roku w Pet Travel Scheme znalazł się m.in. zapis skąd i dokąd zwierzęta mogą podróżować bez potrzeby odbywania kwarantanny. Nowe wytyczne mają przyspieszyć i uprościć zasady transportu zwierząt pomiędzy krajami członkowskimi. Wymagają jednak przestrzegania przez właścicieli odpowiednich procedur takich jak posiadanie podczas podróży mikroczipa oraz dokumentacji medycznej zwierzęcia.

Dłuższa doba hotelowa

Zazwyczaj doba hotelowa trwa 22 godziny, ale coraz więcej międzynarodowych luksusowych hoteli decyduje się na jej wydłużenie do 24 godzin, co umożliwia gościom meldowanie się o dowolnej porze. Taka opcja ma znaczenie zarówno dla turystów jak i podróżujących w celach służbowych, którzy nie musza się już martwić co zrobić z wolnym czasem Usługa 24 hour check in / check out realizowana jest z powodzeniem m.in. przez The Address Hotels w Dubaju. To idealne rozwiązanie dla hoteli na Bliskim Wschodzie i Azji, zwłaszcza w Indiach, gdzie większość lotów z i do Europy odbywa się właśnie w godzinach nocnych.

Pobyt all inclusive w miejskich hotelach luksusowych

Four Seasons Hotel w Denver był pierwszym międzynarodowym hotelem, który zdecydował się na wprowadzenie opcji all inclusive  zawierającej pełne wyżywienie,  zakwaterowanie, zabiegi SPA itd. Chociaż tego rodzaju oferty – zapewne ze względu na koszty - stosowne są przez hotele na określony czas, i tak przynoszą im wiele korzyści i świetnie działają wizerunkowo. Opcja all inclusive sprawia, że takie hotele zaczynają bezpośrednio konkurować z pakietami klubowymi oferowanymi np. przez hotele Ritz Carlton czy Shangri-La, w ramach których można otrzymać bezpłatne przekąski , drinki albo spędzić czas w salonie dla VIP-ów. Pakiety all inclusive są idealnym rozwiązaniem dla osób podróżujących służbowo, które dzięki temu, w ramach „kosztów wyjazdu” mogą rozliczyć kolację lub korzystanie z zabiegów SPA.

Ekologiczne trendy w hotelach

Coraz więcej luksusowych hoteli wprowadza proekologiczna politykę. Jednym z tego typu działań jest redukcja zużycia energii. I tak, podczas nieobecności gości w pokojach światło automatycznie wyłącza się, zmniejsza się także praca klimatyzacji. Żywność oraz wyposażenie kupuje się od okolicznych producentów wspierając tym samym rozwój lokalnego biznesu. Dobrze widziane jest posiadanie przez hotel certyfikatu, że budynek został zbudowany zgodnie z zasadami ochrony środowiska, a odwiedzających nie dziwią już tabliczki prośbą o oszczędzanie wody i detergentów. Goście wręcz powinni czuć, że angażują się w ochronę środowiska. Odpowiednio prowadzona przez pracowników hotelu komunikacja dotycząca ekologii może być cennym doświadczeniem i wpływać na zmianę zachowań gości.

Stosowanie produktów organicznych 

Poczynając od jajecznicy na śniadanie, na akcesoriach łazienkowych kończąc - coraz więcej zamożnych podróżnych zaczyna się zastanawiać nad źródłem pochodzenia używanych przez nich produktów. Nie trzeba posiadać stopnia naukowego, aby zrozumieć, że balsam czy szampon, na którego etykiecie umieszczono półtoraroczną gwarancję od momentu otwarcia opakowania, zawiera głównie chemikalia. Dlatego luksusowe hotele oferują swoim gościom akcesoria wykonane w większości ze składników organicznych. Ma to na celu sprawdzać nie tylko stan rzeczywistego ich zużycia, ale także docierać do świadomości z osób, które przykładają dużą wagę do takich szczegółów. Ponadto zabiegi SPA z  wykorzystaniem naturalnych kosmetyków zyskują duże uznanie wśród gości. Zdarza się nawet, że popyt na tego rodzaju usługę w danym hotelu zaczyna przewyższać ten w  renomowanych salonach kosmetycznych, a to już o czymś świadczy.

MJ