Nowa rosyjska stolica luksusu

1 Komentarz
6 Zdjęć
Środa, 19-12-2012

Do tej pory Petersburg uważany był za kulturalną stolicę Rosji. Miasto rośnie jednak na silnego konkurenta Moskwy jako najważniejszy kierunek turystyczny w państwie chociażby ze względu na lepiej rozwiniętą infrastrukturę.

Petersburg jest dobrze przygotowany na przyjęcie bogatych turystów. Ma spore zaplecze noclegowe: 14 hoteli 5-gwiazdkowych, 34 4-gwiazdkowe, 69 3-gwiazdkowe. W mieście obecne są niemal wszystkie liczące się sieci hotelowe a Four Seasons otworzy się w 2013 roku. W Petersburgu działają też liczne luksusowe galerie handlowe.

Niedawno uruchomiono dom towarowy DLT (pierwszy z sieci założono w 1909 roku) w pięknym budynku w stylu art deco. Na 6 piętrach rozlokowane są ekskluzywne sklepy (m.in.  Louis Vuitton, Prada i Chanel) a klienci mogą korzystać z usług concierge.

Luksusowe światowe marki coraz poważniej rozważają inwestycje w Petersburgu. Zanim miasto zdeklasuje Moskwę minie jeszcze wprawdzie parę lat, ale według prognoz ekspertów będzie jednym z priorytetowych kierunków turystycznych i biznesowych w Rosji.

MM

  • Czw., 20-12-2012 Gość
    W Pb jest mniej slumsów niż w Moskwie, więc wg mnie jest jakaś szansa.
    Odpowiedz Zgłoś