Nowa kuchnia Alessi

Tagi: Alessi, kuchnia
24 Komentarze
8 Zdjęć
Poniedziałek, 24-07-2006

Nowa kuchnia Alessi

Alessi, znany producent akcesoriów kuchennych i kuchni, przedstawił w Mediolanie swój nowy projekt. Nowa kuchnia zaprojektowana w całości przez Alessandro Mendini ma 4 główne linie - Sinuosa, Agreste, Geometrica i Transparente. Różnią się rozmiarami, kolorami, wykończeniem, materiałami użytymi do ich produkcji i sprzętami, które do nich dodano.

Nowa kuchnia Alessi

Sinuosa charakteryzuje się nieprzerwaną krętą linią biegnącą przez całą długość kuchni, interesującą zwłaszcza dla tych, którzy nie dysponują dużą ilością miejsca. Nowością jest ruchomy drewniany element, który może służyć jako część blatu bądź bar.

Nowa kuchnia Alessi
Nowa kuchnia Alessi

Kuchnia Agreste to pojedynczy blok-wyspa, którego blat i zewnętrzne powierzchnie szafek wykonano z nierdzewnej stali. Duża szafa ma przesuwane hebanowe drzwi z wyrzeźbionymi kształtami liści.

Transparente ma blat z kompozytowego materiału koloru lawendowego. Drzwiczki, zewnętrzne ścianki szafek i szuflady zostały zrobione z półprzezroczystego szkła. Kuchenka gazowa dostępna jest w wersji z nierdzewnej stali bądź okrągłych, żelaznych kratek otaczających palniki.

Nowa kuchnia Alessi
Nowa kuchnia Alessi

Szuflady, drzwiczki i blat kuchni Geometrica charakteryzują się, zgodnie z nazwą, geometrycznymi kształtami. Zlew i wykonane z nierdzewnej stali palniki wpuszczono w kompozytowy blat.

Nowa kuchnia Alessi
Nowa kuchnia Alessi

Alessi współpracuje z różnymi producentami. Zlewy, palniki i okapy to dzieło firmy Foster. Krany, wraz z ich wariacjami, wyprodukowała fińska firma Oras. A Valcucine stworzyła meble i dwa okapy zaprojektowane przez Mendiniego.
Kuchnie Alessi dostępne będą od przyszłej jesieni we wszystkich sklepach Valcucine. W Polsce przedstawicielem marki jest gdyńska firma Estima.

www.estima.pl

www.alessi.com/cucinaalessi/index.jsp

WaterBoy

 • Niedz., 11-02-2007 gość
  uwielbiam gościa, ale kuchnie powinien sobie odpuścić po tym, co tu zobaczyłam :((( jetsem zawiedziona
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 28-02-2007 Suzie
  mi się właściwie podoba jedynie fotel z pierwszego zdjęcia, a kuchnia może być, chociarz ja nie lubie jak jest tak pusto i metalowo, bo czuję się jak na sali operacyjnej
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 12-02-2008 SugarCubes
  gość (Środa, 26-07-2006) napisał:  gość (Wtorek, 25-07-2006) napisał:
  Bleee jaka brzydka jak z kosmosu ;|
  z kosmosu to jestes raczej ty!;] Masz kuchnie chyba z osiemnastego wieku:D Nie no o gustach sie nie dyskutuje, ale moim zdaniem masz zryty!:)


  Odezwał się "koneser designu" - i tak cię nie stać popaprańcu nawet na otwieracz od alessi więc po co się niezdrowo podniecasz? W życiu nie będziesz miał takiej kuchni ani nawet czegoś choćby daleko do niej zbliżonego wzorniczo więc po co pyskujesz?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 24-04-2009 gość
  dziwadła, uważam że kuchnia, chociażby z racji tego , że robimy ją na dobre kilka lat powinna być mniej agresywna, bardziej ponadczasowa. Lepiej zmienić dodatki, lampę, nawet coś nad blatem i mieć coś co będzie nadążało za modą niż wywalać z 50 tys. na coś co znudzi się po paru miesiącach
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3