Nocleg w kapsule. Zaskakujący pomysł na hotel

22 Komentarze
8 Zdjęć
Sobota, 17-11-2012

Czy hotele kapsułowe są zbyt małe dla amerykańskich turystów? Panujący w nich komfort sprawdził na własnej skórze Fritz Faerber z Associated Press. Pokazał też Capsule & Sauna Century Shibuya w Tokio, który w gronie hoteli kapsułowych traktowany jest jako namiastka luksusu. Jeden nocleg w kapsule Deluxe kosztuje w nim około 50 dolarów.

W zatłoczonym mieście, jakim niewątpliwie jest Tokio, powierzchnia jest niezwykle cenna. Nic dziwnego, że to właśnie w nim przyjęły się hotele kapsułowe. W całym kraju podobne miejsca noclegowe powstają od około 30 lat. Choć porównywane są do schronisk młodzieżowych z piętrowymi łóżkami, korzystają z nich głównie biznesmeni.

Ludzie biznesu nocują w nich po trwających do późna spotkaniach i przyjęciach. Ale z kapsuł korzystają również zaintrygowani tym pomysłem turyści. W Japonii może to stanowić maleńki problem. I to dosłownie. Japończycy od znacznej części turystów z Europy i Ameryki Północnej są niżsi. Mniejsze są więc także kapsuły.

Fritz Faerber (180 cm wzrostu, 70 kg wagi) stwierdził, że są one niewiele większe od trumny. Miniaturowe były dla niego zarówno kabiny w toalecie, jak i windy. W tubie co prawda na leżąco się zmieścił, ale już ledwo co usiadł. Niezłej gimnastyki wymagało także wejście do jednej z rozmieszczonych w dwóch rzędach kapsuł. Ale było warto – w środku czekały telewizor, słuchawki, budzik i niezapomniane przeżycia.

Nocowaliście już w takich kapsułach? Czy kojarzą się Wam jedynie z wagonami sypialnymi w dalekobieżnych pociągach? Aby przekonać się, czy nie powodują one uczucia klaustrofobii, nie trzeba wyjeżdżać ani do Chin, ani do Japonii. Kapsuły noclegowe dostępne są także w Polsce. Najpierw wprowadzono je w Warszawie www.wilsonhostel.pl, a później we Wrocławiu www.theonehostel.pl.

Nocleg w kapsule sypialnej w warszawskim hostelu kosztuje 60 zł, we wrocławskim – od niedzieli do czwartku 40 zł, a z piątku na sobotę – 20 zł.

MM

  • Wt., 20-11-2012 Inna
    Tam można nabawić się klaustrofobii Można poczuć na własnej skórze jak się śpi w trumnie. .
    Odpowiedz Zgłoś
  • Śr., 21-11-2012 oj weź
    normalnie jak szuflady w kostnicy... niezły luksus..
    Odpowiedz Zgłoś
1 2 3