Nocleg w kapsule. Zaskakujący pomysł na hotel

22 Komentarze
8 Zdjęć
Sobota, 17-11-2012

Czy hotele kapsułowe są zbyt małe dla amerykańskich turystów? Panujący w nich komfort sprawdził na własnej skórze Fritz Faerber z Associated Press. Pokazał też Capsule & Sauna Century Shibuya w Tokio, który w gronie hoteli kapsułowych traktowany jest jako namiastka luksusu. Jeden nocleg w kapsule Deluxe kosztuje w nim około 50 dolarów.

W zatłoczonym mieście, jakim niewątpliwie jest Tokio, powierzchnia jest niezwykle cenna. Nic dziwnego, że to właśnie w nim przyjęły się hotele kapsułowe. W całym kraju podobne miejsca noclegowe powstają od około 30 lat. Choć porównywane są do schronisk młodzieżowych z piętrowymi łóżkami, korzystają z nich głównie biznesmeni.

Ludzie biznesu nocują w nich po trwających do późna spotkaniach i przyjęciach. Ale z kapsuł korzystają również zaintrygowani tym pomysłem turyści. W Japonii może to stanowić maleńki problem. I to dosłownie. Japończycy od znacznej części turystów z Europy i Ameryki Północnej są niżsi. Mniejsze są więc także kapsuły.

Fritz Faerber (180 cm wzrostu, 70 kg wagi) stwierdził, że są one niewiele większe od trumny. Miniaturowe były dla niego zarówno kabiny w toalecie, jak i windy. W tubie co prawda na leżąco się zmieścił, ale już ledwo co usiadł. Niezłej gimnastyki wymagało także wejście do jednej z rozmieszczonych w dwóch rzędach kapsuł. Ale było warto – w środku czekały telewizor, słuchawki, budzik i niezapomniane przeżycia.

Nocowaliście już w takich kapsułach? Czy kojarzą się Wam jedynie z wagonami sypialnymi w dalekobieżnych pociągach? Aby przekonać się, czy nie powodują one uczucia klaustrofobii, nie trzeba wyjeżdżać ani do Chin, ani do Japonii. Kapsuły noclegowe dostępne są także w Polsce. Najpierw wprowadzono je w Warszawie www.wilsonhostel.pl, a później we Wrocławiu www.theonehostel.pl.

Nocleg w kapsule sypialnej w warszawskim hostelu kosztuje 60 zł, we wrocławskim – od niedzieli do czwartku 40 zł, a z piątku na sobotę – 20 zł.

MM

 • Sob., 17-11-2012 Gość
  pierwsze słysze ale się dzieje.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 Gość
  wyglada jak wiezienie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 Gość
  mam gdzieś taki luksus, w życiu bym tam nie usnęła
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 Gość
  jak w statku kosmicznym
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 123
  Panowie i Panie hostel The One we Wrocławiu ma juz takie kapsuły :) Forum troche sie spoznilo ;p
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 incognito
  dla zmeczonego czlowieka liczy sie tylko w miare wygodne lozko cisza i spokoj. jesli ceny przystepne to nieraz chetnie skorzystalbym w podrozy. fajnie by bylo gdyby takie noclegi byly powszechne przy dworcach i wiekszych cpnach.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 omg
  jak kostnica
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 tobi
  W polsce rząd rozwiąże być może problem mieszkaniowy w ten sposób."Rodzina na swoim" i obietnice "3 miliony mieszkań".
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 bix
  Widać i w pralce można mieszkać.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 Gość
  a jak trudno musi sie zmieniać tam posciel..
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3