Nikon D3X

9 Komentarzy
2 Zdjęcia
Wtorek, 13-01-2009

Nikon D3X

Firma Nikon poszerzyła swoją ofertę o nową lustrzankę jednobiegową - Nikon D3X.

Aparat pozwala tworzyć zdjęcia o wyjątkowym poziomie szczegółowości, który zapewnia czujnik CMOS o rozdzielczości 24.5 mln pikseli i zakresie czułości ISO 100-1600. Procesor obrazu EXPEED oraz wytrzymała migawka z włókien węglowych i kewlarowych odpowiadają za dużą szybkość wykonywania zdjęć - do 5 klatek na sekundę. 51-punktowy system autofokusa oferuje indywidualne wybieranie punktów i szerokie pokrycie kadru.

Aparat wyposażono w 3-calowy wyświetlacz VGA TFT o rozdzielczości 920 000 punktów, umożliwiający podgląd zdjęć na żywo. Całość zamknięto w wytrzymałym, uszczelnionym korpusie magnezowym, który chroni mechanizm przed kurzem i wilgocią.

Cena: około $8 000, czyli około 24 000 zł

Szczegóły na stronie internetowej producenta.

Produkty Nikon znajdziesz w porównywarce cen Radar.pl

Nikon D3X

KP

 • Wt., 13-01-2009 gość
  oo ale cena
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-01-2009 gość
  bo to profesjonalny aparat
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-01-2009 gość
  Hahahah co to jest "Lustrzanka Jednobiegowa" ? Chyba pęknę ze smechu... poziom newsów schodzi na psy, do tego te nachalne promocje kiepskich nieruchomości.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-01-2009 gość
  ile bym dała za taki aparat... tylko 24 000 zł na razie nie mam xP trzeba trochę poczekać ;p
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-01-2009 gość
  gość (Wtorek, 13-01-2009) napisał:  Hahahah co to jest "Lustrzanka Jednobiegowa" ? Chyba pęknę ze smechu... poziom newsów schodzi na psy, do tego te nachalne promocje kiepskich nieruchomości.


  bo je pisza panienki, ktore tylko na torebkach i kieckach sie znaja a jakiekolwiek bardziej techniczne artykuly to nieudolne przepisanie kilku parametrow, czesto nawet nie uwzgledniajac tych najwazniejszych
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 14-01-2009 edmun
  Ta jednobiegówka mnie rozwala kompletnie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 14-01-2009 gość
  Ten aparat (lustrzanka jednoobiektywowa) nie jest żadnym towarem luksusowym, tylko zaawansowanym narzędziem pracy dla fotografów studyjnych.
  Tworzyć zdjęcia o wyjątkowym poziomie szczegółowości można dowolnym aparatem (łączenie w prog. graficzn.), a ten aparat po prostu rejestruje zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i to nie na czujniku, tylko na matrycy CMOS.
  Co do prędkości to jako aparat studyjny jest on relatywnie wolny (modele reporterskie rejestrują ok. 9 kl/s).
  Ogólnie, ocena za poziom zaprezentowanej informacji: ndst. Autor nie wiedział zupełnie nic w temacie, na który pisał.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-01-2009 gość
  gość (Środa, 14-01-2009) napisał:  Ten aparat (lustrzanka jednoobiektywowa) nie jest żadnym towarem luksusowym, tylko zaawansowanym narzędziem pracy dla fotografów studyjnych.Tworzyć zdjęcia o wyjątkowym poziomie szczegółowości można dowolnym aparatem (łączenie w prog. graficzn.), a ten aparat po prostu rejestruje zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i to nie na czujniku, tylko na matrycy CMOS.Co do prędkości to jako aparat studyjny jest on relatywnie wolny (modele reporterskie rejestrują ok. 9 kl/s).Ogólnie, ocena za poziom zaprezentowanej informacji: ndst. Autor nie wiedział zupełnie nic w temacie, na który pisał.


  no pewnie, że nie wiedział. oczywiście, ze nie ma luksusowych parataów, chyba, że z diamentami. poprostu zawodowy sprzęt.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 15-02-2009 extravagant
  na pewno wart swojej ceny, jedna z najlepszych lustrzanek na rynku
  Odpowiedz Zgłoś