Niebezpieczne wózki dla dzieci

8 Komentarzy
1 Zdjęcie
Piątek, 01-01-2010

Niebezpieczne wózki dla dzieci

Brytyjska firma Maclaren jest jednym z największych producentów wózków dziecięcych. Ostatnie doniesienia o nieprzyjemnych wydarzeniach związanych z pojazdami dziecięcymi dowodzą, że nie są nieomylni.

Lekkie aluminiowe wózki spacerowe, produkowane przez Maclarena, tzw. parasolki, zostały wycofane z amerykańskiego rynku. Okazało się, że mogą być niebezpieczne dla dziecięcych palców. Odnotowano 12 przypadków obrażeń, które doprowadziły do amputacji palców u dzieci. Stało się to przez mechanizm wykonany na wzór parasola do składania i rozkładania, w jaki wyposażone są te właśnie wózki. Palce dzieci wpadały w zawiasy wózka, co prowadziło do tragedii.

Niezwłocznemu wycofaniu wózków podlegają modele wyprodukowane od roku 1999 do 2009, w tym popularne modele „Techno” i „Volvo”. Jednak firma nie ma w planach wycofania swych produktów z Wielkiej Brytanii, Europy czy Japonii, a jedynie wysyłanie do użytkowników wózków nakładek zabezpieczających.

Źródło: Telegraph

ML

 • Pt., 01-01-2010 gość
  masakra a to przecież małe dzieci
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 01-01-2010 gość
  SŁYSZAŁAM TO PONAD MIESIĄC TEMU W WIADOMOŚCIACH
  SADZIŁAM ŻE JESTEŚCIE BARDZIEJ NA BIEŻĄCO
  :/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 01-01-2010 gość
  jak juz to maclaren volo, nie volvo.. nawet tak podstawowej informacji nie jestescie w stanie sprawdzic..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 01-01-2010 użytkownik
  z tego co się orientuję wózki Maclaren to chińskie wózki !!! a nazwa nie ma nic wspólnego z bolidami Maclarena  jak juz to maclaren volo, nie volvo.. nawet tak podstawowej informacji nie jestescie w stanie sprawdzic..
  [/cytat]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 01-01-2010 gość
  Maclaren to bardzo popularna firma wózków w UK.Jednak na ulicach spotykam coraz wiecej rodziców (Polaków),którzy kupują wózki dla pociech w Polsce.Są one nie tylko praktyczne,lekkie i wygodna,ale również funkcjonalne i mają ciekawy design(kwiaty,koła, itp).Również są o wiele tńsze niz te w Uk:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 01-01-2010 gość
  Po 1: VOLO!
  Po 2: WOZKI NIE ZOSTALY WYCOFANE!
  Po3: Dodali tylko nakladki i tylko tylko w USA, poniewaz tylko tam znajduja sie ludzie gotowi pozwac nawet producenta ponczoch o nieostrzeganie przed mozliwoscia uduszenia sie.
  Po4: Dodatkowo nie zastanawia Was fakt, ze nie dosc, ze rodzice skladali wozki przy dziecku (z dzieckiem w srodku...?! ), ale do tego sami mieli paluszki cale i krzywda sie im nie dziala. Dzieciom juz tak.
  po 5: zanim umiescicie taka informacje, sprawdzcie: date - jest to info sprzed paru miesiecy. Sprawdzcie: wozek i jego mechanizm skladania. To nie takie proste.
  Wszystko to powstalo wylacznie z checi zapobiezenia procesom odszkodowawczym.
  Jestescie tak niedoinformowani, ze zal pupe sciska.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 02-01-2010 gość
  przecież to stara wiadomość. w radiu mówili o tym DAWNO TEMU !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 02-01-2010 gość
  wózki są angielskie a nie chińskie...
  mam taki wózek od 1,5 roku i nie przyszłoby mi do głowy składać go lub rozkładać z dzieckiem buszującym w jego zawiasach. bardzo sobie cenię naszą "parasolkę" Maclarena Techno XLR a moje dziecko ma wszystkie paluszki zdrowe i na swoim miejscu...
  Odpowiedz Zgłoś