Nie kupisz szczęścia za pieniądze.

16 Komentarzy
3 Zdjęcia
Środa, 28-03-2012

Czyżby? Nie do końca. Zamożniejsi ludzie są w rzeczywistości szczęśliwsi, choć do pewnego punktu. Dodatkowa gotówka jest w stanie zapewnić tylko niewielką ilość realnej radości i szczęścia. Szybko przyzwyczajamy się do posiadania pieniędzy i osiągamy nowy punkt wyjścia – wyższy standard, który już nie zapewnia poczucia szczęścia. Zapewnia brak nieszczęścia, ale nie generuje nowych emocji. Nowe samochody i ubrania przestają dawać radość. Psychologowie doszli do wniosku, po przebadaniu wielu całkiem bogatych ludzi, że istnieje inny rodzaj szczęścia zasilanego pieniędzmi. To doświadczenia. Większy poziom zadowolenia zapewnia kupowanie doświadczeń i przeżyć niż dóbr materialnych.

Wycieczki, przygody, ekstremalne sporty i wyprawy, kolacje w wyjątkowych restauracjach, dobre jedzenie, pobyty w SPA i inne przeżycia są mniej podatne na porównania i zapewniają długotrwałą satysfakcję. Tak przynajmniej twierdzą psychologowie.

My sądzimy, że szczęście zależy najbardziej od nas samych, a szczęśliwe chwile od tego z kim je dzielimy. Bo można wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych na wycieczkę w najpiękniejsze miejsce świata, a wciąż czuć się nieszczęśliwym. Niemniej jednak lepiej być bogatym niż biednym. A czy wam pieniądze pomagają w osiąganiu szczęścia?

AWP

 • Pn., 26-03-2012 z USA
  Zgadzam sie z artykulem powyzej. Zawsze chcialam podrozowac po swiecie, kupic sobie od czasu do czasu ciuch, kosmetyki itd. Wychowalam sie w biednej rodzinie, rodzice zawsze sie klocili o pieniadze, byly czasy, ze nie mialam pieniedzy na bilet miesieczny i jezdzilam stopem na studia. Postanowilam sobie, ze nie chce byc biedna. Wyjechalam za granice, ciezko pracowalam, wyszlam za maz i naprawde jestem szczesliwa. Moge co roku wyjechac sobie gdzie chce, kupic cos nie martwiac sie o brak pieniedzy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-03-2012 Gość
  Pieniadze szczescia nie daja, hm czyzby? Tak mowia tylko ci co ich nie maja.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-03-2012 Gość
  Nie dają szczęścia ale rekompensują jego brak:). Co do kupowania doświadczeń, to nie wiem dlaczego ale od razu mam "9 mm" "przed oczami". Tam też pokazano jak bogaci ludzie kupują doświadczenia:(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-03-2012 Gość
  tylko pieniądze dają szczęście, bez nich nikt by nie istniał , umarł by z głodu!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-03-2012 Gość
  tylko zamożni takie głupoty mówią!!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-03-2012 zak
  Przecież wspomniane wycieczki wakacje wyprawy pasje i SPA, restauracje,wcale nie należą do drogich rzeczy i ludzie którzy mają średnią krajową z tego korzystają.
  Jedynie nie mają tylko nowych samochodów po co dla szpanu przed sąsiadem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-03-2012 Gosć
  dobre jedzenie też mi luksus
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-03-2012 Kasiula36
  mnie pieniądze szczęście dają:-)) i życzę wszystkim tego samego!!! i aby nie musieli żyć od pierwszego do pierwszego wyliczając każdą złotówkę!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-03-2012 Franek
  A ja nie potrzebuję pieniędzy ponieważ przynoszą tylko same kłopoty w zyciu osobistym.
  Nie da się mieć wszystkiego albo coś albo coś wybieram moje zdrowie i zdrowie mojej rodziny oraz miłosć bez pieniędzy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-03-2012 Gość
  ja mam wszystko poza pieniedzmi. i nie jestem szczęsliwa
  Odpowiedz Zgłoś
1 2