Nazywam się Hashtag. Rodzice kreatywni inaczej

5 Komentarzy
1 Zdjęcie
Piątek, 14-12-2012

Kilkanaście lat temu jedną z inspiracji w nadawaniu dzieciom imion były południowoamerykańskie telenowele. Z upływem czasu rolę tę przejęły nie tylko filmy fabularne, ale i media społecznościowe. Obsesja na ich punkcie owocuje absurdalnymi imionami dla dzieci, innowacyjnymi wręcz do przesady

W ubiegłym roku jedno z małżeństw z Izraela nazwało swoje dziecko Like, oczywiście na cześć popularnego przycisku na Facebooku i jako symbol niebanalności i innowacyjności. Inna dziewczynka, tym razem w Egipcie, otrzymała imię Facebook. Dlaczego? Bo serwis odegrał niebagatelne znaczenie w trwającej tam w 2011 roku rewolucji. To jednak nie koniec podobnych historii.

Kolejna dziewczynka nazwana została Hashtag (dla niezorientowanych, jest to słowo kluczowe umieszczane na Twitterze po symbolu #). Niedawno jedna z matek, jak poinformował „The Independent”, umieściła na Facebooku zdjęcie noworodka, podpisując je Hashtag Jameson. Nie ma jednak 100 proc. pewności, że to nie żart ani chwyt marketingowy. Dziecko, jeżeli w rzeczywistości nie jest produktem, doczekało się już własnej strony na Facebooku

Facebook wyraźnie odbiera niektórym młodym rodzicom rozum. Kiedy jedni wstawiają zdjęcia intymne, inni urządzają głosowanie na imię dla swojej córki. Tak zrobiło małżeństwo z Crystal Lake. Decyzję o imieniu dla dziecka podjęli dzięki aplikacji na Facebooku. Użytkownicy mieli do wyboru imienia Addilyne, Emily, McKenna oraz Madelyn. Na ostatnie z nich, które zwyciężyło, oddali ponad 1300 głosów.

Obsesja towarzysząca mediom społecznościowym i narodzinom dziecka zwykle kończy się twittem czy wpisem na Facebooku ze zdjęciem noworodka, często zrobionym tuż po porodzie. Nowością nie są także relacje z ciąży, przygotowań do porodu i samego przyjścia dziecka na świat, jakimi młodzi rodzice zaszczycają swoich znajomych w serwisach społecznościowych.

Zdaje się, że niektórzy mylą dziecko z nowym gadżetem. Gadżet można wymienić, imię tylko w ostateczności i po uzyskaniu pełnoletności. Kto chciałby być nazywany Lajkiem, Facebookiem, Twitterem czy Hashtagiem? Cóż, wybranym osobom przydałby się przymusowy odwyk od Twittera i Facebooka.

MM

 • Pt., 14-12-2012 Gość
  Do nas też dotarła ta głupota. Jeszcze nie tak porąbana jak w Egipcie (!), ale co to kuźwa za imiona Dżesika, Brajan, Vanessa??? Brajan Nowak to brzmi jak masakra!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 14-12-2012 gosc
  No wlasnie nie ma to jak rodzime Bolek, Lolek, Jarek.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 14-12-2012 Gość
  dobra dobra, wszystko tylko nie Jarek xD
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 15-12-2012 Gość
  Nie wiem co gorsze, z moim synkiem do przedszkola chodzi Lucifer. I nie jest to wcale zart. Wolaja na niego Luci ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 29-12-2012 Gość
  INTERNET POWODUJE PRANIE MÓZGU U TYCH KTÓRZY NIE POTRAFIĄ Z NIEGO KORZYSTAĆ
  Odpowiedz Zgłoś