Najpopularniejsze sklepy internetowe

1 Komentarz
1 Zdjęcie
Wtorek, 26-10-2010

Najpopularniejsze sklepy internetowe

Z najnowszych badań rynku sprzedaży bezpośredniej wynika, że coraz więcej osób korzysta z możliwości kupowania przez Internet.

Kupujący przestają wydawać pieniądze na drobne przyjemności typu bilety do kina, a więcej czasu spędzają przed komputerem, wydając na ubrania. W rankingu najpopularniejszych serwisów sprzedażowych w USA, Wielkiej Brytanii i Hong Kongu przodują: eBay.com i Amazon.com. Zaraz za nimi plasują się Walmart oraz brytyjskie odnogi Amazon i eBay. Chińskie Taobao, które niedawno połączyło się z Yahoo! Japan, jest bardzo popularne na Dalekim Wschodzie.

Amerykanie w ostatnim półroczu wydali więcej on-line na odzież i sprzęt elektroniczny niż na przedmioty luksusowe. I kiedy sprzedaż w sklepach gwałtownie spadała, w sieci wzrastała z miesiąca na miesiąc. Powszechnym sposobem na uniknięcie kryzysu w portfelu jest szukanie dobrych okazji w sklepach internetowych. Taka popularność tego demokratycznego kanału dystrybucji wymusiła zmianę strategii marek luksusowych, o czym pisaliśmy niedawno. Swoje sklepy otworzyły marki takie, jak Gucci i Marc Jacobs.

MB