Najpopularniejsze gwiazdy w sieci

2 Komentarze
20 Zdjęć
Czwartek, 17-05-2012

Nikt już chyba nie wątpi w moc oddziaływania mediów społecznościowych. Ten sposób komunikacji potrafi być potężnym narzędziem kreowania wizerunku. Doskonale wiedzą o tym ludzie show biznesu, którzy już od dawna – mniej lub bardziej umiejętnie - korzystają z tego medium. Prezentujemy listę 10 najpopularniejszych gwiazd na Twitterze. To ich komunikaty, nawet te najkrótsze i najbardziej zdawkowe, pilnie śledzi cały świat.

1. Absolutnym numerem jeden jest Lady Gaga. Wpisy piosenkarki śledzi ponad 24 miliony internautów. Wielokrotna laureatka nagród Grammy jest regularną użytkowniczką Twittera. Zostawiła na nim już ponad 1400 wpisów. Gaga umiejętnie korzysta z możliwości jakie dają portale społecznościowe i jest w pełni świadoma ich siły oddziaływania. To na Twitterze dostaniemy najświeższe informacje dotyczące kariery piosenkarki.
Lady Gaga posiada również swój profil na YouTube.com.2. Miejsce numer dwa ma Justin Bieber, którego obserwuje prawie 22 miliony ludzi. Piosenkarz zostawił ponad 15 tysięcy wpisów. Bieber to muzyczny fenomen odkryty w 2008 roku. Na jego widok nastolatki mdleją, a jego video do piosenki „Baby” było najczęściej oglądanym i dyskutowanym filmem na kanale YouTube. Laureat prestiżowych nagród, bije rekordy popularności na listach przebojów.
Oficjalny kanał Biebera na YouTube.com.3. Numer trzy to Katy Perry, która zbliża się do 20 milionów obserwujących ją fanów. Piosenkarka zasłynęła obwieszczeniem, że pocałowała dziewczynę. Od czasów „I Kissed a Girl” Perry konsekwentnie pnie się na szczyt. Znana nie tylko z muzycznego talentu, ale również z niebanalnych (nie tylko scenicznych) stylizacji.
Oficjalny kanał Katy Perry na YouTube.com.4. Na miejscu czwartym znalazła się Rihanna, która może się poszczycić prawie 19 milionami obserwujących. Barbadoska jest aktywną użytkowniczką Twittera, na którym zamieszczała komunikaty ponad 5 tysięcy razy. Piosenkarka, choć świat ostatnio bardziej śledzi jej zmiany fryzur i orientacji seksualnej niż dokonania muzyczne. Autorka kilku hitów, bez których nie obejdzie się żadna impreza taneczna na świcie.
Oficjalny kanał Rihanny na YouTube.com.5. Piąta na liście jest Britney Spears. Albo Britney Bitch – jak informuje profil. Nieco przygasła gwiazda nadal cieszy się sporym powodzeniem, o czym świadczy ponad 16,5 miliona obserwujących. Ikona popu, która swoją świetność przeżywała w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wszystko zaczęło się od „Baby One More Time”, który z Britney zrobił symbol seksu.
Oficjalny kanał Britney Spears na YouTube.com.

6. Na miejscu szóstym jest Shakira. Piosenkarka ma ponad 16 milionów obserwujących swoje konto fanów. Najsłynniejsza kolumbijska piosenkarka konto prowadzi w dwóch językach: po angielsku i hiszpańsku. Znana z mocnego głosu i doskonałego tańca (chyba nikt nie umie poruszać biodrami równie seksownie co Shakira). Autorka słynnego hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2010 roku – „Waka Waka”.
Oficjalny kanał Shakiry na YouTube.com.7. Miejsce numer siedem należy do Kim Kardashian. Gwiazdę obserwuje ponad 14,5 miliona osób. Kim komunikowała się na Twitterze ponad 11 tysięcy razy, co czyni ją wyjątkowo aktywną użytkowniczką. Pisze głównie o tym co właśnie robi, że sprząta garderobę, że planuje premierę swoich perfum, że umawia się na drinka, że fajna sesja do Vogue’a, albo świetny odcinek „Tańca z gwiazdami”. Kim Kardashian znana jest z tego, że jest znana (i z wyjątkowo efektownie prezentującej się pupy). Profil można więc traktować bardziej w kategorii ciekawostki niż potencjalnego źródła konkretnych wiadomości.
Oficjalny kanał Kim Kardashian na YouTube.com.8. Ósma jest Taylor Swift, którą na Twitterze obserwuje prawie 14 milionów osób. Piosenkarka i autorka tekstów. Wnuczka śpiewaczki operowej, która postanowiła konturować muzyczne tradycje rodzinne, z tą jedynie różnicą, że teatr babci zamieniła na miejski festyn. Urocza blond piękność, która szybko podbiła serca ludzi.
Oficjalny kanał Taylor Swift na YouTube.com.9. Miejsce dziewiąte przypada Selenie Gomez. Młodziutka gwiazdka ma nieco ponad 11,5 miliona obserwatorów swojego profilu. Piękna aktorka Disney’owskich produkcji, która ostatnio zabrała się również za muzykę. Prywatnie dziewczyna Justina Biebera.
Oficjalny kanał Seleny Gomez na YouTube.com.10. Dziesiątkę zamyka Oprah Winfrey z nieco ponad 11 milionami obserwujących. Słynna amerykańska prezenterka telewizyjna na Twitterze udzieliła się prawie 3 tysiące razy. Gospodyni słynnego show, w którym ludzie przed kamerami opowiadali o swoich przeżyciach, problemach i emocjach. Milionowa widownia i milionowe zyski przyniosły jej ogromną sławę.
Oficjalny kanał Oprah Winfrey na YouTube.com.

AW