Najpopularniejsze drinki: Mai Tai

4 Komentarze
17 Zdjęć
Piątek, 15-06-2012

Owocowy, orzeźwiający, lekko słodki - taki jest Mai Tai. Przyrządza się go na bazie rumu (biały i złoty), soku ananasowego lub pomarańczowego, limonki. Do tego egotyczne przybranie, trochę lodu i gotowe. W Polsce nie jest tak bardzo popularny jak inne drinki na bazie rumu. Może jednak okazać się ciekawą alternatywą dla osób, które lubią poznawać nowe smaki.

''Mai tai'' oznacza po prostu dobry. O prawo do autorstwa drinka konkurowały dwie amerykańskie restauracje. Jego receptura miała powstać w 1933 roku albo prawie dekadę później, w 1944. Wynalezienie koktajlu przypisuje się Victorowi Julesie Bergeronowi  z Trader Vic's oraz Donnowi Beach z Don the Beachcomber. Ponoć kiedy właściciel Trader Vic's podał po raz pierwszy drinka swoim gościom, ci od razu krzyknęli "Mai tai roa ae!" czyli "Najlepszy na świecie!".

Popularność zdobył zwłaszcza w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. Powstały nawet dedykowane bary, specjalizujące się w jego przyrządzaniu. Do jego rozpropagowania przyczynił się też sam Elvis Presley, który pił Mai Tai w filmie ''Blue Hawaii''.

EM

 • Pt., 15-06-2012 mona
  Dobre z dobrym to musi być pyszne. Przygotuje na sobotni mecz Polaków.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Gość
  Ja też robię, co tydzień robię drinki z tych przepisów na luksie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Gość
  Bez ananasa będzie ok?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 16-06-2012 andre
  Nasze zdrowie!
  Odpowiedz Zgłoś