Najmodniejsze wystroje pokoi dla dzieci

5 Komentarzy
28 Zdjęć
Niedziela, 28-10-2012

Podobnie jak w modzie tak i w wystroju wnętrz co sezon poszukiwane są najmodniejsze i najpopularniejsze trendy. Możemy kierować się nimi nie tylko przy tworzeniu wystroju salonu i sypialni, ale także pokoju dla dziecka.

Oto najciekawsze trendy i pomysły na stworzenie jedynej w swoim rodzaju przestrzeni dla najmłodszych.

Pokój małego naukowca

Globusy i mapy w stylu Indiana Jones odchodzą w przeszłość. Teraz liczy się biologia, ekologia i molekuły. Dzieci z pewnością docenią pomysły z hodowlą roślin i obserwowaniem ich pod mikroskopem. Mały naukowiec lubi eksperymentować, więc pozwólmy, by pokój odzwierciedlał zainteresowania i wypełnił się przedmiotami, które posłużą do rozwijania jego pasji.

W cyrkowym stylu

Dzieciaki pokochają żywe kolory i bogate wzory inspirowane cyrkową areną. Jak stworzyć ten styl w pokoju malucha? Najlepiej wykorzystać zwierzęce motywy na przykład na tapecie, napisy w stylu retro nad łóżkiem czy eklektyczne wzory, które świetnie sprawdzą się na poduszkach. Jeżeli chcemy otrzymać przytulny, ale jednocześnie elegancki pokój, wybierzmy stonowane kolory: beże, żółcie, błękity lub zielenie. 

Ku naturze

Ten styl z roku na rok staje się co raz bardziej popularny, szczególnie w kontekście ekologii. Tworząc przestrzeń w naturalnych kolorach z elementami przedstawiającymi zwierzęta, owady i rośliny, które nawiązują do otaczającej nas natury, możemy uświadamiać dziecku ważność dbania o środowisko. Małe dzieci będą zachwycone ozdobami przypominającymi leśnych przyjaciół, zaś większe będą miały mnóstwo zabawy w namiocie przypominającym ten z obozów harcerskich.

Stylowe monogramy 

Wszystkie mniejsze lub większe księżniczki marzą o łóżku z baldachimem, i różowej tapecie w kwiatki, na której widnieje fantazyjny monogram lub wykaligrafowane imię. Drewniane litery, z których można stworzyć inicjały na ścianie w tym sezonie zostały zastąpione przez projekty nietypowych czcionek. Taki monogram można wykonać własnoręcznie lub za pomocą szablonu. Najważniejsze, by było oryginalnie i wyjątkowo.

Retro zygzaki

Wzór Chevron to najprościej mówiąc zygzaki. Popularne szczególnie w latach 60 i 70 –tych XX wieku, wracają do łask w nieco odświeżonych kolorach. Jaskrawe mocne printy możemy umieszczać na ścianach, poduszkach lub podłodze. Najlepiej tak wyrazisty wzór łączyć z gładkimi elementami dla utrzymania elegancji i przejrzystości we wnętrzu pokoju.

MB

 • Pn., 29-10-2012 mamma
  Te kolorowe literki są super. Świetnie by się komponowały z delikatnym różem - różaną altanką i białymi mebelkami. Muszę poszukać ich w necie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-11-2012 Dusia
  Mnie się bardzo podoba ten patchworkowy dywan na jednym ze zdjęć. Lubię taką mieszaninę barw. Oczywiście bez przesady, pstrokacizny w domu bym nie zniosła, ale jeden taki dodatek jest naprawdę ciekawy. Szukam czegoś fajnego do pokoju dziecięcego. Córka ma 4 latka i niedawno skończyliśmy remont w jej pokoju. Kolor wybrała sobie sama, "kwiaty orientu" - delikatny fiolet, bo jak sama uznała "na różowy jest już za duża". Na ścianach wiszą kolorowe obrazki, mebelki są białe. Ale jakby tak czegoś mi tam jeszcze brakuje. Tylko sama nie wiem jeszcze czego.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 19-12-2012 Lena
  Bardzo podobają mi się takie kolorowe duże litery, z chęcią powiesiłabym coś takiego nad łóżeczkiem mojej córki. Orientujecie się gdzie czegoś takiego szukać? Remont w jej pokoju planujemy zrobić w marcu jak już się trochę ociepli, kolor mam już prawie wybrany, jeszcze się waham spośród trzech z Barw Natury. No bo nie wiem czy zieleń czy róż czy fiolet. Zobaczymy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 28-12-2012 Asia
  Synkowi do pokoju wybrałam kolor Błękitna Laguna. Taki delikatny niebieski. Bardzo ładnie prezentuje się na ścianach, pokoik jest bardzo przytulny. Do tego trochę różnokolorowych dodatków - żółtych, zielonych i białych. Kolor na lata bo choć teraz Adaś ma 2 latka to jak będzie miał 12 to pokój i tak będzie mógł być niebieski.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 09-02-2013 sdd
  Odpowiedz Zgłoś