Najmodniejsze drinki: Long Island Iced Tea

3 Komentarze
11 Zdjęć
Piątek, 25-05-2012

Jego podstawowe składniki to wódka, gin, tequila (wymiennie z brandy) i rum. Taka mieszanka uzupełniana jest sokiem z cytryny oraz colą. Jedna porcja zawiera ok. 28 proc. alkoholu.

Oficjalnie za twórcę Long Island Iced Tea uznaje się barmana Roberta Butta, który po raz pierwszy podał go swoim klientom pod koniec lat 70. w barze Oak Beach Inn na nowojorskim Long Island. Znana jest też inna historia. Drink miały podobno przyrządzić amerykańskie gospodynie w latach 50. Mieszały one ze sobą mocne alkohole z cytryną i colą, podając taki wyskokowy napój swoim mężom jako orzeźwiającą herbatkę. W ten sprytny sposób panowie wieczory spędzali ze swoimi kobietami, a nie na spotkaniach z kolegami.

Niektórzy twierdzą, że Long Island pito już w czasach prohibicji. W latach 20. w USA masowo produkowano gin domowymi metodami. Próbowano nim zastąpić deficytową whisky. Ponieważ alkohol miał naprawdę niską jakość oraz dziwny smak, próbowano to zamaskować rozmaitymi przepisami na drinki, łącząc różne składniki. Wtedy narodził się Long Island Iced Tea. Wyglądem przypominającym mrożoną herbatę doskonale sprawdzał się podczas policyjnych nalotów.

EM

 • Pt., 25-05-2012 słaba głowa
  zawsze słysze ,zeby nie mieszac alkoholi a tu wręcz odwrotnie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 27-05-2012 Adam
  Piękny ogród .sloneczko szemrzacy strumyk, Long Island i Ona
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 27-05-2012 Gość
  jak to nie mieszać, pewnie że mieszać a jaka jest frajda tylko z picia czystej?
  Odpowiedz Zgłoś