Najlepsze hotele w Europie 2012 roku cz. 1

0 Komentarzy
6 Zdjęć
Wtorek, 08-01-2013

Mają dogodne lokalizacje, mieszczą się w pięknych budynkach, w środku kuszą luksusowymi apartamentami i obsługą na każde wezwanie. Podczas pobytu aż żal z nich wychodzić, ale z drugiej strony miasta, w których się znajdują kuszą także innymi atrakcjami. Oto najlepsze hotele ubiegłego roku znajdujące się w europejskich metropoliach.

Hotel Plaza Athenee, Paryż

Synonim paryskiej elegancki i szyku. Z hotelu bezpośrednio widać wieżę Eiffla. Oprócz luksusowych pokojów i apartamentów urządzonych w stylu art deco, na gości czekają także butiki Diora, Prady i Chanel oraz 6 restauracji. Do nieograniczonej dyspozycji jest także instytut urody i spa marki Dior.

Cena za noc: od 680 euro


Draycott Hotel, Londyn

Zlokalizowany w jednej z kamienic w ekskluzywnej dzielnicy West End. Cichy i kameralny. Hotelowi goście częstowani są tutaj popołudniową herbatką, przed kolacją degustują szampana a przed snem do pokoju dostarczana im jest gorąca czekolada.

Cena za noc: od 1,2 tys euro


Hotel Silken Puerta America, Madryt

Znany ze swojego kolorowego charakteru: od elewacji po pokoje. Każde z 12 pięter zaprojektował inny designer bądź artysta. Jest odważnie i na pewno nie nudno. Znajdujący się w hotelu bar na dachu to dzieło słynnego architekta Jeana Nouvela.

Cena za noc: od 50 euro


Ritz-Carlton, Berlin

Hotel ma 303 pokoje i znajduje się niedaleko Potsdamer Platz. Jest jednym z najbardziej luksusowych w Berlinie. Pokoje są klasycznie eleganckie, wyposażone w mahoniowe meble, ciężkie zasłony i ogromne marmurowe łazienki. Na terenie Ritz Carloton znajduje się spa, basen, sauna i centrum fitness.

Cena za noc: od 170 euro


Merrion Hotel, Dublin

Najbardziej ekskluzywny hotel w mieście. Na miejscu działa Patrick Guilbaud – restauracja, która jako jedyna w Irlandii zdobyła dwie gwiazdki Michelin. Hotel posiada wyjątkową prywatną kolekcję dzieł sławnych irlandzkich artystów.

Cena za noc: od 190 euro


Golden Tower Hotel, Florencja

W holu odrestaurowano XVI wieczne freski, które już na wejściu tworzą niezwykły klimat tego miejsca. Goście korzystają z udogodnień oferowanych w hotelowym spa, delektują się słodkościami z czekoladowego baru i podziwiają miasto podczas wycieczek organizowanych przez concierge.

Cena za noc: od 220 euro

EM