Najlepiej żyje się w Norwegii

59 Komentarzy
3 Zdjęcia
Środa, 14-10-2009

Najlepiej żyje się w Norwegii

Według przygotowanego przez ONZ rankingu opartego na wskaźniku Human Development Index Norwegia jest krajem, w którym żyje się najdostatniej i najlepiej.

Przy wyliczaniu wskaźnika brane są pod uwagę m.in. takie czynniki jak produkt krajowy brutto na jednego mieszkańca, oczekiwana długość życia, czy poziom edukacji. Pod tymi względami Norwegia przewyższa bez wątpienia wszystkie inne kraje. W bogatym w złoża ropy naftowej kraju europejskim PKB na mieszkańca to aż 53 000 dolarów, a oczekiwana długość życia to ponad 80 lat.

Ranking nie bierze jednak pod uwagę klimatu i liczby dni słonecznych w roku. Wówczas takie kraje jak zwycięska Norwegia, trzecia Islandia czy czwarta Kanada znalazłyby się daleko w tyle. Na pierwsze miejsce duże szanse miałaby druga obecnie Australia.

Najlepiej żyje się w Norwegii

Najlepiej żyje się w Norwegii

AWP

 • Pt., 16-10-2009 gość
  gość (Piątek, 16-10-2009) napisał:  gość (Piątek, 16-10-2009) napisał:
  przecież islandia zbankrutowała, to chyba PKB jest na minusie????
  i co z tego? Polaczki i tam beda tam walic ze wszystkich mozliwych kierunkow bo mysla, ze tam na nich czekaja z otwartymi ramionami  Miałeś chyba na myśli "z uniesionymi sedesami". Kible do wyszorowania. Za 10 EUR na godzine będą tłumy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-10-2009 gość
  haha, a ja wam powiem, ze moze i norwegia jest bogatym krajem i wszystko jest pieknie i wogole ale uwazam, ze tutejsi ludzie sa z pozoru mili. wiem to bo mieszkam tu juz od 3 lat chodze do szkoly i spotykam sie z norweskim zyciem na codzien. mlodziez norweska, kazdego nowego ucznia z zagranicy przyjmuje chlodno chodz na poczatku sa mili.wsumie nawet w ankiecie wyszlo, ze norwegia to najbardziej rasistowski kraj ...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-10-2009 gość
  gość (Piątek, 16-10-2009) napisał:

  mieszkam tu juz od 3 lat chodze do szkoly  Wow, "już od 3 lat", to qrwa weteran z ciebie, i w dodatku do szkoy chodzisz. Super, teraz wiemy do kogo po rade pójść, kveithau.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-10-2009 gość
  w Norwegii jest też największy odsetek samobójstw.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-10-2009 gość
  gość (Piątek, 16-10-2009) napisał:  haha, a ja wam powiem, ze moze i norwegia jest bogatym krajem i wszystko jest pieknie i wogole ale uwazam, ze tutejsi ludzie sa z pozoru mili. wiem to bo mieszkam tu juz od 3 lat chodze do szkoly i spotykam sie z norweskim zyciem na codzien. mlodziez norweska, kazdego nowego ucznia z zagranicy przyjmuje chlodno chodz na poczatku sa mili.wsumie nawet w ankiecie wyszlo, ze norwegia to najbardziej rasistowski kraj ...


  Przeciez to ich kraj, i maja prawo kontrolowac, kto bedzie mieszkal w ich kraju. Choc i tak juz jest za pozno, maja tyle emigrantow, ze nie moga dac sobie z nimi rady. Wyobraz sobie, gdyby do Polski zaczely nadciagac tlumy Arabow, Afrykanow i inne grupy, ktorych nikt nie chce w swoim kraju. Ludzie tez patrzeliby nieprzyjaznie na nich...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-10-2009 gość
  zapytaj mądralo przeciętnego amerykanina gdzie leży POLSKA a potem opowiadaj pierdoły na tema ich poziomu edukacji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-10-2009 gość
  gość (Piątek, 16-10-2009) napisał:  zapytaj mądralo przeciętnego amerykanina gdzie leży POLSKA a potem opowiadaj pierdoły na tema ich poziomu edukacji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1  Po co im wiedziec gdzie Polska leży? Czy to w jakimś stopniu pomoże w życiu?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-10-2009 gość
  Mieszkam w słonecznej Hiszpanii i tu mieszka się naprawdę dobrze:)
  Fakt kryzys tu dotarł, ale gdzie go nie ma!
  Ktoś zapomniał dodać jak wysoki jest wskaźnik depresji w Norwegii:(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 22-10-2009 gość
  Ha pozdrowienia z Oslo!!! Zyje sie tu suuuuuper!!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
1 ... 2 3 4 5 6