Najlepiej żyje się w Norwegii

59 Komentarzy
3 Zdjęcia
Środa, 14-10-2009

Najlepiej żyje się w Norwegii

Według przygotowanego przez ONZ rankingu opartego na wskaźniku Human Development Index Norwegia jest krajem, w którym żyje się najdostatniej i najlepiej.

Przy wyliczaniu wskaźnika brane są pod uwagę m.in. takie czynniki jak produkt krajowy brutto na jednego mieszkańca, oczekiwana długość życia, czy poziom edukacji. Pod tymi względami Norwegia przewyższa bez wątpienia wszystkie inne kraje. W bogatym w złoża ropy naftowej kraju europejskim PKB na mieszkańca to aż 53 000 dolarów, a oczekiwana długość życia to ponad 80 lat.

Ranking nie bierze jednak pod uwagę klimatu i liczby dni słonecznych w roku. Wówczas takie kraje jak zwycięska Norwegia, trzecia Islandia czy czwarta Kanada znalazłyby się daleko w tyle. Na pierwsze miejsce duże szanse miałaby druga obecnie Australia.

Najlepiej żyje się w Norwegii

Najlepiej żyje się w Norwegii

AWP

 • Czw., 15-10-2009 gość
  gość (Czwartek, 15-10-2009) napisał:  gość (Środa, 14-10-2009) napisał:
  a nowa zelandia?
  Poziom edukacji w USA 2 razy wyzszy???!!!Corka studiuje w USA i jest na 3 roku, jest najlepsza studentka na calym roku i to nie dlatego ze jest az tak bardzo zdolna. Wyniki te zawdziecza niskiemu poziomowi nauki. To nie to ze nie doceniam wlasnego dziecka.... po prostu poziom nauczenia na studiach odpowiada poziomowi naszego liceum. Np jezeli chodzi o matematyketo na 3 roku studiow maja taki material jak 3 klasa gimanzjum!!!  Wysłałaś ją do community college bo kasy nie było na coś lepszego i oznajmiasz że poziom nauczania jest niski. To nawet nie pół prawdy. Niech pójdzie do znanych szkół, jest ich w USA min. 16 i jestem gotów powiedzieć że rady sobie nie da. Azjaci dominują, i nie nażekają na "niski poziom".
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-10-2009 gość
  gość (Czwartek, 15-10-2009) napisał:  Bzdura!!!!!Mieszkam tu juz pare ladnych lat. kazdy jedzie na kredycie i ledwo ciagnie koniec z koncem. Wysokie zarobki-fakt,ceny- kosmos do tego idzie kryzys,zwalniaja ludzi z pracy. Rope ma panstwo a nie ludzie, po prostu lipa  Haahaha, pare ładnych lat mówisz. Młodociany ze Szwecji jeżdżą do Norwegii, pracują pół roku, i mają kase na podróże po Azji czy Ameryce Pd. Dzwonią, mówią że są zainteresowani, i za pare dni już pracują. A ty nie możesz pracy dostać? Jesteś niezaradnym menelem i tyle na ten temat. Bezrobocie w Norwegii jest najniższe, lub jedno z najniższych w naszej częsci świata.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-10-2009 gość
  gość (Czwartek, 15-10-2009) napisał:  gość (Czwartek, 15-10-2009) napisał:
  Bzdura!!!!!Mieszkam tu juz pare ladnych lat. kazdy jedzie na kredycie i ledwo ciagnie koniec z koncem. Wysokie zarobki-fakt,ceny- kosmos do tego idzie kryzys,zwalniaja ludzi z pracy. Rope ma panstwo a nie ludzie, po prostu lipa
  Haahaha, pare ładnych lat mówisz. Młodociany ze Szwecji jeżdżą do Norwegii, pracują pół roku, i mają kase na podróże po Azji czy Ameryce Pd. Dzwonią, mówią że są zainteresowani, i za pare dni już pracują. A ty nie możesz pracy dostać? Jesteś niezaradnym menelem i tyle na ten temat. Bezrobocie w Norwegii jest najniższe, lub jedno z najniższych w naszej częsci świata.


  w Norwegii jest bardzo trudno o prace, zwlaszcza dobra. Dobra praca jest dla rodzimych. A szorowac podlogi - to co mozna tam robic - lub zbierac truskawki - albo wreszcie zatrudnic sie tak jak Polaczkowie - na budowie - no i co z tego? Takie prace mozna tez znalezc w Senegalu - za o wiele mniejsze pieniadze ale za to z o wiele mniejszym podatkiem. Norwegowie dodatkowo nie lubia Polakow i widza ich jedynie jako tania sile robocza bez jakiejkolwiek klasy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-10-2009 daniell
  Też mieszkałem w oslo, norweg nie zapłacił mi za prace a koszty utrzymania są tam kosmiczne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-10-2009 gość
  Państwo jest bogate,ale ceny w norwegii w porównaniu do zarobków nie są już tak rewelacyjne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-10-2009 gość
  jak dla mnie norwegia to rzeczywiscie kraj dobry płacowo ale co z tego skoro to kraj zamknietych w sobie buców, oslo to miasto narkomanow a pogoda to jedna wielka tragedia
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-10-2009 gość
  gość (Środa, 14-10-2009) napisał:  Mieszkam w USA, i zyje mi sie tutaj najlepiej. Mieszkalam w Europie Zach., ale to nic w porownaniu z USA. Zycie jest duzo latwiejsze w USA na kazdym kroku, kazdy to ci powie,kto mial szanse mieszkac tu przez pare dobrych lat.Norwegia jest na pewno pieknym krajem, ale zbyt zimnym jak dla mnie.


  zyje ci sie najlepiej ? a to byles w kazdym miejscu na swiecie ze wiesz ze tam jest najlepiej ? wogole Norwegia jak i stany sa podzielone na regiony ... wiadomo ze na polnocy jest snieg i zimno ale na południu (Oslo) jest bardzo cieplo od wiosny po sama zime ! a zima trwa tyle co w polsce wiec nie przesadzaj ze jest za zimna ... za zimna moze byc grenlandia
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-10-2009 gość
  gość (Czwartek, 15-10-2009) napisał:  gość (Środa, 14-10-2009) napisał:
  a nowa zelandia?
  Poziom edukacji w USA 2 razy wyzszy???!!!Corka studiuje w USA i jest na 3 roku, jest najlepsza studentka na calym roku i to nie dlatego ze jest az tak bardzo zdolna. Wyniki te zawdziecza niskiemu poziomowi nauki. To nie to ze nie doceniam wlasnego dziecka.... po prostu poziom nauczenia na studiach odpowiada poziomowi naszego liceum. Np jezeli chodzi o matematyketo na 3 roku studiow maja taki material jak 3 klasa gimanzjum!!!


  no to chyba dobrze ? przynajmniej nie wciskaja w nasze mozgi materialow ktory ci sie nigdy nie sprzyda !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-10-2009 Søfteland
  mieszkam w Norwegii i doskonale zgadzam sie z powyższym rankingiem (oprocz pogody). Zyje mi sie tu cudownie, spokojnie, dobrze i naprawde nie ma na co narzekac :) Jeg er glad at jeg bor i Norge! Hilsen :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-10-2009 gość
  gość1979 (Czwartek, 15-10-2009) napisał:  MOŻE ŻYŁOSIĘ W USA DOBRZE. ALE TO BYŁO PARE LAT TEMU. TERAZ JEST TAM NIE WESOŁO. MAM TAM ZNAJOMĄ, KTÓRA MIESZKA TAM 10 LAT. I MÓWI MI, ŻE TERAZ JEST TRAGEDJA. ZAROBKI MAŁE. PRACE CIĘŻKO ZNALEŹĆ. WIĘC CI CO MÓWIĄ ŻE NAJLEPIEJ JEST W USA TO NIECH PIERW POMYŚLĄ ZA NIM PALNĄ GŁUPOTE A DOPIERO MÓWIĄ. W USA JEST TRAGEDJA!!!

  gość (Środa, 14-10-2009) napisał:
  Poziom edukacji??USA jest 2 razy bogatsze, wiem bo byłam  Zaloze sie, ze twoja ciotka jest na czarno, zero jezyka i zawodu, no to czego oczekujesz od USA? Ja mam obywatelstwo,biegla znajomosc angielskiego i konkretny zawod. Razem z mezem mamy dochod 190 tys.$ na rok.
  Przebywajac ostatnio w Polsce, wspolczuje rodakom, ze pozostaje im tylko pozazdrosci tym, ktorzy wyjechali za granice i ulozyli sobie zycie. Tych zazdrosnych nie brakuje nawet ze strony mojej najblizszej rodziny.
  Odpowiedz Zgłoś
2 3 4 5 6