Modowy showroom po islamsku

4 Komentarze
12 Zdjęć
Niedziela, 18-11-2012

Dobiegający powoli końca rok upłynął w modzie pod znakiem popularności rodzimych projektantów i sprzedaży ich produktów w internetowych sklepach. Kiedy w Polsce zachwyt wiodącym internetowym showroomem zdaje się być coraz większy, powody do zadowolenia mają także inne narodowości i... kultury.

Znany jako restrykcyjny islam nakłada na swoich wyznawców obowiązek noszenia odpowiedniego stroju, tak w odniesieniu do kobiet, jak i mających więcej swobód mężczyzn. Zwykle nie pozwala on na modowe eksperymenty, a kobiety odziewa od stóp do głów . W  większości krajów arabskich jest to zupełnie naturalne, ale już w europejskich i w niektórych, mniej radykalnych krajach muzułmanskich,  kobiety usiłują podążać za modą. Czy oznacza to rezygnację z tradycyjnych wartości?

W sieci, obok tysięcy innych sklepów odzieżowych, działa także showroom z modną odzieżą islamską. Nazywa się My Batua i przekonuje, że można wyglądać modnie i być jednocześnie ubranym zgodnie z tradycją. Swoje produkty wysyła nie tylko do krajów arabskich, ale też do USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Singapuru, Hongkongu i Danii.

Obecnie na stronie znajduje się kolekcja zimowa. Jak podkreślają jej twórcy, jest ona połączeniem międzynarodowych trendów z modą etniczną. Naturalne tkaniny i współczesna faktura dotyczą zarówno produktów dla kobiet, jak i mężczyzn. W ramach kolekcji damskiej do wyboru są tuniki, etole, szale, hidżaby, abaje oraz dżilbaby. W ramach odzieży casualowej dla mężczyzn do wyboru jest kilkanaście tunik z długim rękawem. Dostępne są też płaszcze sherwani oraz kurty za kolana.

Odzież islamska oferowana w showroomie jakością przerasta tę, jaką znamy z polskich sklepów. Produkty są ręcznie robione, a wśród wykorzystywanych materiałów są skóry, jedwab czy aksamit. W sklepie zaprezentowanych jest także pełna gama akcesoriów, w tym torebek i etoli. Dodatki wykonywane są m.in. z kryształu, kości wielbłąda oraz masy perłowej.

W sklepie My Batua wszelkie elementy odzieży dostępne są w przystępnych cenach. Showroom działa pod adresem www.mybatua.com.

Przykładowe ceny:

Tunika z hidżabem z jerseyu, cena około 200 zł, dostępna TU
Hidżab koloru oliwkowego, cena około 45 zł, dostępny TU
Abaja w odcieniu różu, cena około 145 zł, dostępna TU
Męska tunika z czystej bawełny, cena około 120 zł, dostępna TU

MM