Mocne BMW M6

Tagi: bmw, coupe, cabriolet, bmw 6, m6, m5
11 Komentarzy
6 Zdjęć
Poniedziałek, 27-02-2012

Zaledwie kilka miesięcy po spektakularnej premierze M5-tki, bawarski koncern nie zwalnia tempa. Właśnie zaprezentował zdjęcia i parametry techniczne nowej serii 6 w wersji M. Oczom klientów ukazały się aż dwie wersje, Coupe i Cabriolet. O tym, że to unikatowe pozycje w segmencie Premium nie trzeba nikogo przekonywać. Nowe M6 to elegancki samochód sportowy o wysokich osiągach i wyjątkowo ekskluzywnym charakterze. 

Oba zaprezentowane modele napędza wysokoobrotowa 4,4-litrowa jednostka V8 z pakietem M TwinPower Turbo z podwójnie doładowanymi sprężarkami typu Twin Scroll. Do dyspozycji kierowcy pozostaje 560 KM i 680 Nm momentu obrotowego. Według danych producenta auto pierwszą „setkę” osiąga już  w 4,2 s, na drugą potrzebuję  ok  12,6 s. Ze względów bezpieczeństwa prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie: 250 km/h lub 305 km/h z pakietem M Driver’s Package. Za zmianę biegów odpowiada 7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia zautomatyzowana. Średnie zużycie paliwa w zależności od wersji waha się od 9,9l/100km dla Coupe i 10,3/100km dla Cabrio.

Bawarski koncern robi wszystko, żeby odpowiednio podgrzewać atmosferę. BMW M6 w wersji Cabrio czy Coupe to obiekt pożądania nie jednego kierowcy. Ile przyjdzie nam czekać na oficjalną premierę i na jakim poziomie zostaną skalkulowane ceny na te i inne pytania odpowiedź poznamy już niedługo.

MB

  • Niedz., 04-08-2013 Gość
    Dzisiaj rano skończyła mi się kasa na koncie, wszedłem w te darmowe doładowania co tak reklamują, od początku myślałem że to ściema a jednak NIE !! :)
    Dostałem DRUGIE DARMOWE DOŁADOWANIE !.STRONA ---> http://yuarel.com/darmowe2dolad…
    Odpowiedz Zgłoś
1 2