Mobilny eko-apartament zamiast namiotu

0 Komentarzy
8 Zdjęć
Wtorek, 18-12-2012

W styczniu 2013 roku do katalogu Urban Square ma trafić projekt alternatywnego, nowoczesnego namiotu. Drop Eco Hotel zaprojektowany został przez grupę In Tenta i w konkursie dla designerów trafił na podium.

Co urzekło w nim jurorów? Głównie zrównoważona architektura i podążanie za trendami ekologicznymi w hotelarstwie. Taki mobilny apartament ma umożliwić odpoczynek w plenerze w komfortowych warunkach i bez negatywnego wpływu na środowisko.

Wersja podstawowa składa się z tarasu, strefy dziennej, sypialni i łazienki. Możliwe będzie także jej rozszerzenie o kuchnię i miejsce dla kolejnych gości. Każdy z „namiotów” miałby być autonomiczny, z samowystarczalnością energetyczną i wykorzystujący wodę deszczową. Naturalne oświetlenie i wentylację zapewniałyby okna sferyczne, które po całkowitym otwarciu miałyby umożliwić gościom bezpośredni kontakt z przyrodą.


Drop Eco Hotel został zaprojektowany w sposób umożliwiający jego instalację w takich miejscach, jak plaże, góry czy lasy. Będzie budowany z drewnianych elementów modułowych, stali oraz poliwęglanu. Cała struktura instalowana ma być nad ziemią, by jak najmniej szkodziła ona glebie.

Czy z oferty Urban Square, która ma się zająć produkcją i sprzedażą eko-domku, skorzystają hotele? Ze szczegółami projektu i wycenami zapoznają się już w nowym roku, jest zatem szansa, że pierwsze takie współczesne namioty pojawiłyby się w kurortach już najbliższego lata.

MM