Miliony za koncerty dla dyktatorów

16 Komentarzy
4 Zdjęcia
Sobota, 20-07-2013

Na przełomie czerwca i lipca swoje 56. urodziny świętował Gurbanguly Berdimuhamedow, prezydent Turmekistanu. "Sto lat" zaśpiewała mu Jennifer Lopez. To nie przysporzyło jej jednak pozytywnych głosów.

Jennifer Lopez, która 29 czerwca dała koncert w Turmekistanie z okazji urodzin jego przywódcy, spotkała się z krytyką obrońców praw człowieka, ostro ganiących piosenkarkę za występ dla władcy kraju o systemie autorytarnym. Co więcej, to nie jedyny występ Jennifer Lopez dla dyktatora. Według danych Fundacji Praw Człowieka na koncertach dla dyktatorów i biznesmenów z Rosji oraz państw Europy Wschodniej zarobiła ona około 10 mln dolarów.

Choć Jennifer Lopez przeprosiła za koncert w Turmekistanie, nie ma pewności, że owe przeprosiny były szczere. Głównie dlatego, że był to któryś z kolei koncert dla despoty. Piosenkarka ma na koncie występ dla rosyjskiego miliardera Telmana Ismailova oraz koncert na ślubie Azama Aslanova. Zaśpiewać miała również dla Alexandra Yolkina, który dzień przed planowanym koncertem został aresztowany.

Podobne wpadki zaliczyły zresztą również inne gwiazdy. Hilary Swank, Jean-Claude Van Damme oraz Vanessa Mae uświetnili swoją obecnością urodziny czeczeńskiego dyktatora Ramzana Kadyrowa. Z kolei Beyoncé zarobiła ponad milion dolarów, występując dla rodziny Muammara Kaddafiego. Sting wystąpił natomiast dla córki Islama Karimowa - prezydenta Uzbekistanu. Nie wszyscy poczuwali się jednak do przeprosin.

Występy dla dyktatorów to niewątpliwie spory zarobek. Nic dziwnego, że gwiazdy często nie chcą komentować koncertów krytykowanych przez organizacje broniące praw człowieka. To jednak nie najlepiej świadczy o managerach artystów, zapominających, że ich rolą jest dbałość o wizerunek - w przypadku J. Lo czy Stinga - nieco nadszarpnięty.

MM

Miliony za koncerty dla dyktatorów

Beyoncé zarobiła ponad milion dolarów, występując dla rodziny Muammara Kaddafiego

 • Miliony za koncerty dla dyktatorów
 • Miliony za koncerty dla dyktatorów
 • Miliony za koncerty dla dyktatorów
 • Miliony za koncerty dla dyktatorów
 • Sob., 20-07-2013 Gość
  Turkmenistan na litość boską!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 20-07-2013 hmmmm
  gdzie jest turmekistan??
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 21-07-2013 dianaro
  Jakiś nieuk pisał ten artykuł - TURKMENISTAN!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 24-07-2013 Gość
  Gwiazdy krytykowane przez nieuków hehe,
  "w Turmekistanie" złota czcionka osły.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 24-07-2013 gore
  oblena szmata
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 24-07-2013 mar
  Zapewne niejeden z Was zrywałby gardło za milion dolarów -zapewniam . To że teraz takiej "szansy"nie macie upoważnia Was do krytyki .Ja to rozumiem . T
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 25-07-2013 Gość
  Taki zawód. Śpiewają, grają, koncertują tam, gdzie im za to zapłacą, bo to jest ich zawód. Ci którzy mają za złe artystom występy u np. dyktatorów, niech zaczną płacić rachunki za media, dom, jedzenie np. Pani J.Lo. To jest tak samo jakby wymawiać polskiemu hydraulikowi usunięcie awarii wody w willi Camerona
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 25-07-2013 Sachiel
  manu (Śr., 24-07-2013) napisał:

  Te gwiazdeczki dla kasy zrobią wszystko, gdyby im dobrze zapłacić to zaśpiewały by nawet na grobach tysięcy pomordowanych. Żałosne, jak kasa potrafi zeszmacić :(


  a ja bym gwizdal na obroncow praw czlowieka. czlowiek z kasa ma takie samo PRAWO do rozrywki jak czlowiek biedny. jakos do tych pieniedzy doszedl i (uczciwie czy nie) musial sporo wlasnej pracy w to wlozyc. co zlego w tym, ze Sting zagral dla bogatej coreczki? skoro ma ona taki gust, ze lubi stinga a nie jakies lupane techno, to tylko pogratulowac.

  a juz w ogole smieszy mnie podejscie osoby co napisala z tymi gwiazdeczkami. gwiazdeczka nazywasz prace artysty, budowanie wizerunku i dorobek w postaci dyskografii co najmniej jednej dekady tworczosci?! to spojrz na swoje gwiazdy wyskakujace z JEDNA pioseneczka w radiu albo na mtv a pozniej cisza. Rihanna to gwiazdeczka ;] J Lo czy Madonna niestety nie. myslenie gimbazy, masakra....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 25-07-2013 Gość
  Gdzie Tuskmenistan i Komorria?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 25-07-2013 wed
  Gość (Sob., 20-07-2013) napisał:

  Turkmenistan na litość boską!!!

  Turkmenistan czy tureknistan - i tak nikt nie wie gdzie to jest. Jakaś dziura
  Odpowiedz Zgłoś
1 2