Metamorfozy gwiazd: Karl Lagerfeld

3 Komentarze
46 Zdjęć
Niedziela, 30-12-2012

Karla Lagerfelda nie trzeba nikomu przedstawiać. To jemu, niezmiennie panującemu w świcie mody od ponad 50 lat, kobiety zawdzięczają rewolucję we współczesnym sposobie ubierania się.

W ciągu kolejnych dekad także sam mistrz Karl przechodził liczne metamorfozy stylu. Biała koszula i krawat towarzyszą mu od początku jego kariery, od kiedy to zaczynał pracę dla domu mody Balmain.

Na poczatku lat siedemdziesiątych odszedł jednak od sztywnego klasycznego looku. Nonszalanckie, luźne płaszcze, koszule z nadrukami czy jeansy stały się ulubionymi elementami garderoby Lagerfelda. Znakiem rozpoznawczym kreatora rozpoczynającego współpracę z Chanel  były ciemne okulary noszone bez względu na porę dnia i wachlarz, z którym nigdy się nie rozstawał.

Przełomowym momentem w kreowaniu własnego stylu okazał się jednak 2000 rok. Dzięki diecie Lagerfeld zrzucił aż 42 kg! Doświadczenia związane z tą metamorfozą opisał w książce The 3D Diet (Designer, Doctor, Diet), która sprzedała się oczywiście w olbrzymim nakładzie.

Jak sam twierdził, dzięki utracie zbędnych kilogramów mógł wreszcie pozwolić sobie na mocno dopasowane stroje z męskiej kolekcji Diora projektowanych przez Hedi Slimane. Od tego momentu Karl Lagerfeld konsekwentnie trzyma się czarno-białej kolorystyki, czasami pozwalając sobie na elementy w odcieniu granatu, błękitu czy szarości. Obcisłe spodnie, biała koszula z wysokim kołnierzem, krawat ze srebrną szpilką, i dodatki: skórzane rękawiczki bez palców, wisiorki i sygnety to obecny styl Lagerfelda - uwspółcześniona wersja dandysa, który pomimo swoich lat jest nadal niepoprawnym romantykiem, marzącym o stworzeniu idealnego kobiecego stylu. 

MB

 • Pn., 31-12-2012 Gość
  O niech mnie, jako młodzieniaszek był naprawdę smakowity!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 02-01-2013 Gość
  pięknie się postarzał
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 03-01-2013 Gość
  od 5 zdjecia wyglada jak homo
  Odpowiedz Zgłoś