Mediolański projektant Roberto Musso przewodniczącym jury 4 edycji Fashion Designer Awards

0 Komentarzy
6 Zdjęć
Piątek, 20-01-2012

Finalista 4 edycji FDA, będzie prawdziwym wygranym zostanie zaproszony przez Roberto Musso na staż do jego atelier w Mediolanie!

Roberto Musso – Urodził się w Mediolanie, światowej stolicy mody. Współpracował ze słynnym domem mody Barney`s w Nowym Jorku dbając o styl ich prywatnej marki. Jego pierwsza kolekcja powstała już w 1995 roku a od 2001 roku regularnie pokazuje swoje damskie kolekcje pret-a-porter na Fashion Week w Mediolanie. Przy ostatniej kolekcji, współpracował ze znaną włoską projektantką biżuterii Osanną Visconti di Modrone.

Styl Musso charakteryzuje się prostotą, minimalizmem oraz elegancją z odrobiną rock`n roll-owej nutki. Jego projekty są bardzo kobiece a tkaniny używane przez niego ręcznie malowane i zdobione.

Projektant posiada olbrzymi warsztat tworzenia tkanin pozwalający na uzyskanie kolorów, odcieni czy też wzorów materiałów, niemożliwych do uzyskania w tradycyjnej obróbce.

Jego kolekcje zyskały uznanie nie tylko rodzimych mediów, ale także międzynarodowej prasy na czele z VOGUE.

Roberto Musso bardzo entuzjastycznie przyjął zaproszenie Joanny Sokołowskiej-Pronobis pomysłodawczyni i producentki Fashion Designer Awards, bo jak sam mówi: „Czasami ludzie utalentowani, by zrobić karierę muszą pojawić się we właściwym miejscu o właściwej porze – mam nadzieję, iż w tym wypadku będzie to wygrana w konkursie Fashion Designer Awards i staż w moim atelier”