Masz podróbkę? Nie jedź do Paryża

147 Komentarzy
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 31-07-2006

Masz podróbkę? Nie jedź do Paryża

Francuzi wpadli na nowy pomysł walki z podróbkami. Licz się z tym, że na lotnisku poproszą Cię o certyfikat autentyczności Twojej torebki Louis Vuitton czy Diora.

Oczywiście po dostarczeniu certyfikatu do wglądu kwestionowany przedmiot (torebka, apaszka, okulary, zegarek) zostanie zwrócony. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadaczka torebki Louis Vuitton kupionej okazyjnie za 250 zł na Allegro (na przykład takiej) może liczyć na to, że resztę wycieczki spędzi, nosząc paszport, chusteczki i szminkę w reklamówce z domu towarowego.

Sam pomysł walki z podróbkami jest rozsądny, ale uderzanie w koniec a nie początek łańcucha zależności to moim zdaniem brak wyczucia. Jeśli walczyć, to walczyć z producentami i sklepami oferującymi podróbki jako oryginały (zobacz: Podróbki LV, Gucci i Burberry), a nie zabierać nieświadomym (no, powiedzmy) nabywcom rzeczy, na które bądź co bądź wydali pieniądze.

AMG

 • Pn., 31-07-2006 oby tak dalej
  Świetny pomysł , niech następny bedzie taki aby sprawdzać nas czy mamy ubranie i bielizne orginalną czy nie. A może i ktoś wpadnie na to aby nas wąchać i stwierdzać czy zapach nasz jest równeż orginalny, kupiony w sklepie z certyfikatem. To dobry pomysł oby tak dalej, ale nie tylko konfiskata mienia, 1000 euro za kare. Wtedy to bedzie cyrk.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 31-07-2006 Igor
  Łapać złodziei.Ten co kupuje i wie o tym ze coś jest kradzione to też kradnie.Trzeba kupować w firmowych sklepach.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 31-07-2006 gość
  co ich poje...bało?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 31-07-2006 gość
  i bardzo dobrze niech sie wezma za to bydlo
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 31-07-2006 zdrowy
  Kupowanie tanich podróbek = obciach.
  Konfiskata = rabunek w "majestacie prawa".

  Macie prawo bronić swojej własności waląc delikwenta z całej siły w pysk, albo robiąc wrzask na całe lotnisko. Nie macie obowiązku wiedzieć o przepisach, których istnienie normalnemu człowiekowi nawet nie przyjdzie do głowy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 31-07-2006 gość
  Totalna bzdura ! To niby od dzisiaj mam zbierac wszytskie swistki ze sklepu bo chce pojechac do Paryza ? Niech sie gonia, na szczescie mozna jezdzic gdzie indziej !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 31-07-2006 GREENPEACE
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 31-07-2006 gość
  co?a gdzie trzymac wyjete szpargały w dloni sie nie zmiesci!powariowali wszyscy czy co? pozdro dla lansetek
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 31-07-2006 gość
  Niby tak niby nie... Ja sama oczywiście jestem za, żeby walczyć z tym tanim shitem, bo co to za frajda nosić podróbę???? Powiedzcie mi? A na dodatek teraz ful "fajnych lasek" je nosi żeby sie dowartościować... Ale jak kto chce:/... a propo's
  Powoli_znikająca to te torebki rzadko cenowo zaczynają się od 1000zl :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 31-07-2006 gość
  podrabianie to zwykla kradziez, tak samo jak nielegalna kopia windows.. uzywaz kradzionego, powinienes sie liczyc z problemami, EOT..
  Odpowiedz Zgłoś
3 4 5 6 7 ... 15