Mastif tybetański najmodniejszym psem

57 Komentarzy
12 Zdjęć
Czwartek, 19-07-2012

Gazeta The China Times donosi, że luksusowe wille, które mnożą się na przedmieściach chińskich metropolii, oprócz  prawnych właścicieli nieruchomości mają też coraz częściej innych mieszkańców. Ulubionym pupilem nowobogackich stał się mastif tybetański. Jego zadaniem jest nie tylko pilnowanie domu, ale przede wszystkim funkcje reprezentacyjne. Posiadanie tej rasy świadczy bowiem o dobrobycie rodziny.

Od dwóch lat prowincja Qinghai jest tłumnie odwiedzana przez osoby, które chcą kupić psa. W porównaniu do Tybetu, ten region jest znacznie cieplejszy i łatwiej do niego dotrzeć. Moda na mastify tybetańskie w obliczy sprawy suwerenności Tybetu ma dwuznaczny wymiar, ale najwyraźniej zwierzęta stoją ponad politycznymi konfliktami.

Za kilkumiesięcznego mastifa trzeba zapłacić średnio około 78 tys. dolarów. W ubiegłym roku pewien potentat węglowy kupił psa o dosyć rzadkim umaszczeniu za 1,57 mln dolarów. To jeszcze nic. Rekord padł dwa lata temu kiedy to bogata Chinka wydała na pupila 4 mln dolarów. Zwierzę transportowano prywatnym samolotem a na lotnisku w powitalnym kordonie czekało 30 samochodów Mercedes Benz. Pies mieszka w klimatyzowanym pomieszczeniu i wypija dziennie 10 butelek wody mineralnej.

EM

 • Czw., 19-07-2012 Burek
  Mieć takich opiekonow marzenie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 Gość
  haiku (Czw., 19-07-2012) napisał:

  ja mam od 6 lat mastifa. jest cudowny, rodzinny, kochający. choc szkolenie było baardzo ciężkie, bo nie za bardzo karny. mamy tez owczarka niemieckiego i którego tresura i szkolenie to była czysta przyjemność. roboty przy sierści co niemiara, o porządkach w domu i czystej podłodze można tylko pomarzyć. Farby na ścianach tylko szorowalne, bo szczotka ryzowa i szare mydło w użyciu co tydzień:) Ale za to zimą przy kominku można sobie leżec obok 64 kilo ( ma lekką nadwagę) kudłatej miłości. A i jeszcze jedno, żaden z moich psów nie ma za grosz instynktu strózowania. jak tylko ktoś nie wystraszy się gabarytów, jest entuzjastycznie witany i honorowo wprowadzany w nasze skromne progi.  Hah, znam to! Mam dwa Nowofundlandy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 bubel
  chyba ktoś niezna sie na kynologi gdzie tu jest chow-chow
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 bubel
  mastino napoletano to jest pies a nie taki sierściuch
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 Gość
  wygląda jak Chow chow są to wybitnie uzdolnione psy już po pięciu latach intensywnej tresury potrafi podać łapę
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 Gość
  drugi (Czw., 19-07-2012) napisał:

  na kilku zdjeciach w galerii jest chow-chow nie mastif tybetanski

  chow-chow ma język fioletowy , to jest odmiana
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 norka
  4 zdjecie, pierwszy rzad - szczeniak nowofunlanda
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 Gość
  Gość (Czw., 19-07-2012) napisał:

  A pol roku temu napisaliscie ze to jest najgrozniejszy pies ( morderca) story zywi sie talko surowym mjesem ,,,


  KAŻDY pies czy kot to morderca.- drapieżnik.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 Gość
  harcerzyk (Czw., 19-07-2012) napisał:

  "w obliczy sprawy suwerenności Tybetu ma dwuznaczny wymiar" ? chyba u debili ktorzy chcieliby na sile Chinczykom zrobic dobrze. Tybet dzieki Chinom ma wiecej wolnosci niz za fanatycznych rzadow mnichow, a do tego jeszcze postep techniczny.
  a co ty w ogole pieprzysz. porobili im nocne kluby, z kobiet zrobili babki do towarzystwa, dzieci nie maja czym umyc zebow (polski dentysta organizowal akcje wyjazdu do tybetu dzieki zdobyciu sponsorom) a do tego napadli na nieuzbrojonych, bezbronnych ludzi. rzeczywiscie "super".
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 Gość
  Gość (Czw., 19-07-2012) napisał:

  harcerzyk (Czw., 19-07-2012) napisał:

  "w obliczy sprawy suwerenności Tybetu ma dwuznaczny wymiar" ? chyba u debili ktorzy chcieliby na sile Chinczykom zrobic dobrze. Tybet dzieki Chinom ma wiecej wolnosci niz za fanatycznych rzadow mnichow, a do tego jeszcze postep techniczny.  a co ty w ogole pieprzysz. porobili im nocne kluby, z kobiet zrobili babki do towarzystwa, dzieci nie maja czym umyc zebow (polski dentysta organizowal akcje wyjazdu do tybetu dzieki zdobyciu sponsorom) a do tego napadli na nieuzbrojonych, bezbronnych ludzi. rzeczywiscie "super".  sponsorow* sorry za literowki
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5