Martin Schoeller: fotograf gwiazd i zwykłych ludzi. Zaskakujące zdjęcia!

2 Komentarze
24 Zdjęcia
Środa, 14-03-2012

Martin Schoeller z pochodzenia jest Niemcem, ale mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Tam też, na początku swojej kariery pracował z Annie Leibovitz. Po 3 latach, w 1996 roku, zaczął rozwijać karierę na własną rękę jako freelancer. W jego pracach widać zresztą wyraźny wpływ, jaki wywarła na nim ikona współczesnej fotografii.

Znany jest z tego, że podczas sesji wszystkich traktuje z takim samym szacunkiem – swoją wizję dostosowuje jednakowo do celebrytów i zupełnie anonimowych postaci. Publikuje w takich czasopismach jak m.in. The New Yorker, Outside Magazine, Entertainment Weekly, Rolling Stone, GQ, Esquire, Vogue. Na koncie ma liczne wystawy i nagrody, a także publikacje w formie albumów.

Jednym z jego najbardziej znanych projektów jest 'Close Up'. To cykl portretów, które wykonywał co tydzień, przez kilka lat. Fotografował zarówno znane osoby (aktorzy, sportowcy, politycy) oraz zwykłych ludzi. Powstała niezwykła seria zdjęć, w ciasnych kadrach dokumentująca cały przekrój ludzkich twarzy i związanych z nimi emocji.

EM

  • Śr., 14-03-2012 elka
    zdjęcia są świetne, ale nie umywają się do Annie L.
    Odpowiedz Zgłoś
  • Niedz., 18-03-2012 luka
    mozna oszalec ze szczescia taka doskonalosc
    Odpowiedz Zgłoś