Manolo Blahnik for Tous

3 Komentarze
1 Zdjęcie
Wtorek, 01-02-2011

Manolo Blahnik for Tous

W świecie mody zawiązał się kolejny, interesujący duet. Swoje siły połączyli Rosa Tous i Manolo Blahnik. Efektem niecodziennej współpracy są kultowe buty na złotym łańcuszku, które swoją premierę będą miały w marcu.

Biżuteria dedykowana jest pantoflom Campari, które pojawiły się w 1994 roku i uchodzą dziś za obuwniczą ikonę. Za sprawą Tous słynne Mary Jane zamienią się w elegancką biżuterię i ozdobiony diamentem pantofelek zawiśnie na złotym łańcuszku.

Firma Tous powstała w 1920 roku w Barcelonie. Marka zasłynęła motywem misia, który stał się logo Tous i wzorem najczęściej pojawiającym się w kolekcjach. Ponoć współpraca z kultowym szewcem rozpoczęła się właśnie od misia. Manolo Blahnik miał jeść z Rosą Tous obiad. Zachwycony naszyjnikiem z misiem, Blahnik zaproponował, by znajomi zrobili coś razem. Zwolennicy innowacyjnego podejścia do designu bez trudu znaleźli wspólny język.

Premiera naszyjnika będzie miała miejsce w Meksyku i w nowojorskim Rockefeller Center. Następnie wisiorek trafi do sprzedaży do 300 salonów Tous na całym świecie.

W Polsce salony Tous znajdują się w krakowskiej Bonarce, katowickim Silesia City Center, w poznańskim Starym Browarze i w warszawskiej Galerii Mokotów.

http://www.tous.com/

AW

 • Wt., 01-02-2011 gość
  innowacyjne podejscie do designu...? Ktos tu sili sie na bardziej wyszukane slownictwo, ale widac ze nijak zna sie na temacie i klepie gdzies przypomniane teksty, ktore potem sklada bez sensu. Nie ma czegos takiego jak nieinnowacyjny design. Jezeli design bylby nieinnowacyjny, to nie mowilibysmy o designie tylko nasladowaniu trendow, czyli pracy odtworczej. A design z definicji jest kreatywny.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 03-02-2011 Wacek
  "Efektem niecodziennej współpracy są kultowe buty na złotym łańcuszku, które swoją premierę będą miały w marcu."
  Kultowość ponadświetlna - 2 miesiące przed premierą.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 24-02-2011 gość
  Super Modna, oryginalna biżuteria skórzana z dodatkami kamieni półszlachetnych i metali szlachetnych od Personal-Style.www.personalstyle.pl

  Szukamy odbiorców detalicznych i hurtowych. Pozdrawiamy
  Odpowiedz Zgłoś