Malezja zawalczy o milionerów

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Czwartek, 09-05-2013

Iskandar stanie się miastem luksusu – zapowiedziały władze Malezji, które pozazdrościły wizerunku Singapurowi i Hongkongowi. Za kilkanaście lat ma w nim mieszkać kilka milionów ludzi.

Finanse, zdrowie i informatyka – to branże, w które najchętniej inwestuje rząd Malezji. Jak podała ostatnio PAP, za cel stawia sobie stworzenie imperium i trafienie do rankingu krajów z największym PKB na jednego mieszkańca. W jaki sposób pragnie to osiągnąć? Przyciągając milionerów niskimi podatkami i luksusem.

Iskandar, o powierzchni trzy razy większej od Singapuru, rozbudowuje się na południu Malezji. Nim stanie się on miastem luksusu, musi zyskać nowoczesną infrastrukturę. Władze zapowiadają utworzenie luksusowych, eleganckich osiedli, wieżowców, szpitali, placówek edukacyjnych i hal produkcyjnych. W minionym roku inwestycje wzrosły tam o 23 proc.

Powodzenie projektu w dużej mierze zależy od zagranicznych inwestorów. Dotychczas Iskandar przyciągnął inwestycje o wartości ok. 32,9 mld dolarów. To przyczyniło się i do utworzenia nowych miejsc pracy, i do wzrostu cen nieruchomości. Coraz trudniej jest tam więc małym przedsiębiorcom, a łatwiej – milionerom.

Jeśli plan rządu się powiedzie, Iskandar może namieszać w niejednym rankingu. Póki co pod względem cen apartamentów i powierzchni handlowych triumfuje Hongkong.

Czytaj też: Najdroższe ulice świata są w HongkonguCzytaj też: Hongkong miastem z najdroższym wynajmem apartamentówCzytaj też: Tu żyje najwięcej milionerów

MM

Malezja zawalczy o milionerów

Iskandar ma stać się miastem luksusu

  • Malezja zawalczy o milionerów
  • Malezja zawalczy o milionerów
  • Malezja zawalczy o milionerów
  • Malezja zawalczy o milionerów