Luksusowe marki doceniają Internet

5 Komentarzy
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 28-06-2010

Luksusowe marki doceniają Internet

Wzrost sprzedaży dóbr luksusowych przez Internet sprawia, że coraz więcej marek przekonuje się do tego kanału sprzedaży.

Poprzednio obawiano się, że powszechny dostęp może osłabić i zniszczyć aurę ekskluzywności. Drugim zagrożeniem były łatwo dostępne w Internecie podróbki. Okazuje się jednak, że klienci są gotowi kupować nawet najdroższe produkty, klikając weń na ekranach komputerów. Niektóre marki, jak Patek Philippe, pozostają sceptyczne, obawiając się, że klienci Internetowi zatracą odczucia towarzyszące sprzedaży w sklepie.

Doradcy z Bain & Co. powiedzieli, że sprzedaż online dóbr luksusowych wzrosła w przeciągu ubiegłego roku o 20%, w porównaniu z 8% spadkiem w sprzedaży ogólnej spodziewają się kolejnego dwukrotnego wzrostu w ciągu 5 lat. I nie chodzi tylko o sprzedaż. Firmy luksusowe odkrywają, że poprzez strony internetowe i serwisy społecznościowe, takie jak Facebook będą mogły budować lojalność i tworzyć zainteresowanie wokół ich marek. Dlatego Internet staje się coraz ważniejszy - nie tylko jako sposób na sprzedaż, ale jako narzędzie komunikacji.

ML

 • Wt., 29-06-2010 gość
  zdecydowanie wolę kupowanie dóbr luksusowych przez internet - unika się wtedy taksowania wzrokiem przez nadęte sprzedawczynie :) z drugiej strony skandaliczne zachowanie sprzedających i to często w butikach bardzo średnich marek to domena głównie Polski (vide - pseudoluksusowe "butiki" w Starym Browarze chociażby)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 29-06-2010 gość
  Jesli wygladasz jak menel, ktory moze najwyzej w sklepie cos ukrasc a nie kupic to pewnie ze patrza podejrzliwie. Ja tam takich problemow nie mam, sprzedawcy sa bardzo mili zawsze i nie tylko w tanich butikach w Starym Browarze ale tez w drozszych sklepach jak bang & olufsen na sw Marcinie czy jubiler Plucinski na Placu Wolnosci (choc tam to juz lekka przesada jest, ze trzeba domofonem dzwonic zeby do sklepu wejsc - jakby faktycznie wszyscy czatowali na te ich telefony Vertu ;)).
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-06-2010 gość
  gość (Wtorek, 29-06-2010) napisał:  zdecydowanie wolę kupowanie dóbr luksusowych przez internet - unika się wtedy taksowania wzrokiem przez nadęte sprzedawczynie :) z drugiej strony skandaliczne zachowanie sprzedających i to często w butikach bardzo średnich marek to domena głównie Polski (vide - pseudoluksusowe "butiki" w Starym Browarze chociażby)  gość (Wtorek, 29-06-2010) napisał:  Jesli wygladasz jak menel, ktory moze najwyzej w sklepie cos ukrasc a nie kupic to pewnie ze patrza podejrzliwie. Ja tam takich problemow nie mam, sprzedawcy sa bardzo mili zawsze i nie tylko w tanich butikach w Starym Browarze ale tez w drozszych sklepach jak bang & olufsen na sw Marcinie czy jubiler Plucinski na Placu Wolnosci (choc tam to juz lekka przesada jest, ze trzeba domofonem dzwonic zeby do sklepu wejsc - jakby faktycznie wszyscy czatowali na te ich telefony Vertu ;)).


  Nie chodzi tylko o ocenianie przez sprzedajacego - jak dla mnie glowna zaleta sprzedazy przez internet jest fakt, ze moge w przeciagu dwoch tygodni sie rozmyslic i odeslac towar bez podawania przyczyny co w tradycyjnych sklepach jest ogolnie niemozliwe, lub ewentualnie trzeba sie niezle natlumaczyc dlaczego finalnie decyduje sie na zwrot.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-06-2010 gość
  gość (Wtorek, 29-06-2010) napisał:  Jesli wygladasz jak menel, ktory moze najwyzej w sklepie cos ukrasc a nie kupic to pewnie ze patrza podejrzliwie. Ja tam takich problemow nie mam, sprzedawcy sa bardzo mili zawsze i nie tylko w tanich butikach w Starym Browarze ale tez w drozszych sklepach jak bang & olufsen na sw Marcinie czy jubiler Plucinski na Placu Wolnosci (choc tam to juz lekka przesada jest, ze trzeba domofonem dzwonic zeby do sklepu wejsc - jakby faktycznie wszyscy czatowali na te ich telefony Vertu ;)).


  nie dziecko, nie wyglądam jak menel, po prostu panienkom po szkole średniej względnie prywatnych studiach wydaje się, że jak sprzedają w sklepie w Browarze, to już nie wiadomo jaką "elytą" się stały

  i nie jest to tylko moja opinia, ale wielu moich zamożnych i wykształconych znajomych - po prostu zamiast narażać się na chamstwo wolę robić zakupy poza Polską lub właśnie poprzez sieć
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-07-2010 PROŚBA
  WITAM, CZY MOŻECIE PODAĆ MI PARĘ CIEKAWYCH ADRESÓW WWW., ZE SPRZEDAŻĄ MARKOWYCH RZECZY ON-LINE? - Z GÓRY DZIĘKUJĘ
  Odpowiedz Zgłoś