London Fashion Week: Fashion For Relief

2 Komentarze
11 Zdjęć
Wtorek, 23-02-2010

London Fashion Week: Fashion For Relief

Nasza relacja - prosto z samego centrum europejskiej stolicy mody - londyńskiego Somerset House, gdzie 18 lutego oficjalnie rozpoczął się London Fashion Week. Miejsce lodowiska na dziedzińcu wiktoriańskiego budynku zajęły teraz namioty z logo LFW, a zrelaksowanych łyżwiarzy zastąpiły gwiazdy, modelki i milionerzy, którzy zgromadzili się tu po to, by pomóc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti.

Tegoroczna impreza otwierająca tydzień mody była piątą odsłoną projektu "Fashion For Relief", którego inicjatorką i organizatorką jest Naomi Campbell. Charytatywny pokaz mody połączony z aukcją odbył się po raz pierwszy w 2005 roku, a cały dochód został przeznaczony wtedy na pomoc ofiarom huraganu Katrina. Od 2008 roku, modelka łączy siły z premierową Wielkiej Brytanii - Sarą Brown i fundacją The White Ribbon Alliance, zapewniając imprezie dobrą prasę i rozgłos w kręgach, gdzie wielu wciąż uważa modę za bezmyślną celebrację próżności. Dowodem powagi  imprezy jest fakt, że otworzyli ją nie celebryci, a dystyngowana żona polityka i przewodniczący British Fashion Council - Harold Tillman. Tym razem, podniosłości wydarzeniu dodawało też połączenie go z memoriałem poświęconym Alexandrowi McQueenowi - geniuszowi mody, który zmarł tragicznie11 lutego, zaledwie kilka tygodni przed pokazem swojej jesienno-zimowej kolekcji w Paryżu.

Duch McQueena towarzyszył nam, widzom przez całą imprezę, niemalże tak, jak hologram Kate Moss zawieszony nad głowami widowni pod koniec pokazu projektanta w 2006 roku. To dla niego zaśpiewała Beverly Knight i to w jego sukienkach w akompaniamencie "Bad Romance" Lady Gagi, jako pierwsze na wybiegu pojawiły się jego muzy i przyjaciółki - Anabelle Neilson, Naomi Campbell i Kate Moss.

Za nimi, kreacje topowych designerów zaprezentowało po kolei ponad 60 gwiazd. Geri Halliwel,  Pixie Geldof, Jamelia i Erin O'Connor to tylko niektóre z nazwisk znanych twarzy (i ciał), jakie mogliśmy podziwiać w projektach Vivienne Westwood, Armaniego, Dolce & Gabbany i wielu wielu innych. Siedząc zaraz za Sir Phillipem Greenem i Sarą Brown trudno było nie poczuć pozytywnej energii płynącej z wybiegu, stopniowo zalewającej całą salę. Emocje rosły wraz z ilością gwiazd pojawiających się na wybiegu. Ale największe owacje zgarnęli w końcu i tak profesjonaliści. Ku uciesze publiczności komicy David Walliams i James Corden przeszli przez scenę trzymając się za ręce. Ich namiętny pocałunek na wybiegu zapewnił im pierwsze strony gazet następnego dnia.

Nie mniej emocji wzbudziła aukcja charytatywna, która odbyła się zaraz po pokazie. Wśród zlicytowanych przedmiotów znalazły się między innymi obraz Damiena Hirsta, sprzedany za 300 000 funtów i dwa samochody Lotus Evora zaprojektowane we współpracy z Naomi Campbell, które zebrały razem 630 000 funtów. Torebka Louis Vuitton zaprojektowana przez Marca Jacobsa i dodatek w postaci zaproszenia na paryski pokaz Louis Vuitton podczas Tygodnia Mody w październiku 2010 roku zgromadziły 15 000 funtów. Największe poruszenie wywołała jednak licytacja sukienki Alexandra McQueena, którą artysta stworzył specjalnie dla Kate Moss. Niebieską zwiewną kreację wykończoną skórą w charakterze ostatniej kultowej kolekcji Alexander McQueen wiosna/lato 2010 zaprezentowała na wybiegu Pixie Geldof. Chwilę później Sir Phillip Green wylicytował ją za 100 000 funtów i od razu przekazał siedzącej obok Kate Moss. Modelka zalała się łzami.

Ci, którym nie udało się kupić luksusowego wozu czy drogiej biżuterii po pokazie mogli nabyć koszulkę zaprojektowaną specjalnie na tę okazję przez Vivienne Westwood. Limitowana liczba t-shirtów rozeszła się jak świeże bułeczki, a wśród szczęśliwych nabywców znalazła się m.in. Naomi Campbell i... ja! Dzięki temu choć trochę przyczyniłam się do astronomicznej kwoty ponad 1 milionów funtów, którą udało się uzbierać w ten jeden magiczny wieczór Naomi.

http://zycienaszczycie.com/

London Fashion Week: Fashion For Relief

London Fashion Week: Fashion For Relief

London Fashion Week: Fashion For Relief

London Fashion Week: Fashion For Relief

London Fashion Week: Fashion For Relief

London Fashion Week: Fashion For Relief

London Fashion Week: Fashion For Relief

London Fashion Week: Fashion For Relief

London Fashion Week: Fashion For Relief

London Fashion Week: Fashion For Relief

  • Wt., 23-02-2010 gość
    ah ten mcqueen... kate i naomi maja swietne buty
    Odpowiedz Zgłoś
  • Śr., 23-06-2010 gość
    loool Harold Tillman znam go i jego cala rodzine bylam wczoraj u jego syna Mitcha w domu i pracuje w jednej z jego restauracji;) polewka jest czytac o czlowieku ktorego znasz osobiscie gdzies na internecie w artykulach
    Odpowiedz Zgłoś