Lokatorzy One Hyde Park ujawnieni

3 Komentarze
5 Zdjęć
Czwartek, 07-03-2013

To najdroższy adres w Londynie i zdecydowanie jeden z najbardziej ekskluzywnych na całym świecie. Nic dziwnego, że lista lokatorów kultowego budynku od dawna budzi emocje. „Vanity Fair” ujawniło właśnie nazwiska właścicieli apartamentów w One Hyde Park.

Christian Candy, jedna z osób stojących za inwestycją, posiada warte 31 mln oraz 26,2 mln funtów mieszkania na 10. piętrze. Własny penthouse posiada także jego brat Nick. W sumie do osób odpowiedzialnych za projekt należy jeszcze pięć apartamentów. Także pięć mieszkań o wartości 81 mln funtów należy do firm zarejestrowanych na wyspie Man. Za nimi ukrywają się właściciele lepiej chroniący swojej prywatności.

Hamad ibn Dżassim ibn Dżabr as-Sani, premier Kataru, jest właścicielem trzykondygnacyjnego apartamentu. Mieszkania w One Hyde Parku kupili także Vladimir Kim - milioner z Kazachstanu, Rinat Achmetow - najbogatszy biznesmen z Ukrainy, piosenkarka Anar Aitzhanova, Vladislav Doronin - partner Naomi Campbell, który miliardów dorobił się na handlu nieruchomościami oraz Folorunsho Alakija, która wzbogaciła się na eksploatacji złóż ropy naftowej.

Celebryci, politycy, rosyjscy i chińscy biznesmeni, arabscy szejkowie - to prawdziwie doborowe, a już na pewno obrzydliwie bogate, towarzystwo. W ich przypadku apartamenty w One Hyde Parku to przede wszystkim inwestycja. W rzeczywistości niewielu właścicieli mieszkań stanie się ich lokatorami. Według „Vanity Fair” tylko 17 z 76 sprzedanych apartamentów zostało zarejestrowanych jako podstawowy adres zamieszkania.

Budowa apartamentowca zlokalizowanego w dzielnicy Knightsbridge trwała kilka lat. Bracia Christian i Nick Candy zadbali i o doskonałą lokalizację, i najwyższy standard wykończeń. W ramach udogodnień lokatorzy One Hyde Park zapewnioną mają m.in. całodobową ochronę, dostęp do schronu, basenu, siłowni, sauny oraz kuchni hotelu Mandarin Oriental.

Czytaj też:  Sprzedano najdroższy apartament świata

MM

Lokatorzy One Hyde Park ujawnieni

One Hyde Park

 • Lokatorzy One Hyde Park ujawnieni
 • Lokatorzy One Hyde Park ujawnieni
 • Lokatorzy One Hyde Park ujawnieni
 • Lokatorzy One Hyde Park ujawnieni
 • Lokatorzy One Hyde Park ujawnieni
 • Czw., 07-03-2013 sonia7
  Hałas panuje tam przeokrutny, obok jest skrzyżowanie, gdzie wiecznie korki, a kierowscy ze wciekloscią ciskają klaksonami. Inwestycja dla pozerów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-03-2013 Gość
  sonia7 (Czw., 07-03-2013) napisał:

  Hałas panuje tam przeokrutny, obok jest skrzyżowanie, gdzie wiecznie korki, a kierowscy ze wciekloscią ciskają klaksonami. Inwestycja dla pozerów.  dobre dzwiekoszczelne okna i dobra klima czesto czyszczona i po problemie.
  ale nie jest to dla osob, ktore lubia budzic sie przy otwartym oknie i trelach ptakow
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 22-04-2013 MMM
  Al Thani nie As Sani głąby
  Odpowiedz Zgłoś