Lily Cole w obronie rekinów

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Sobota, 01-06-2013

Angielska supermodelka Lily Cole domaga się zakazu stosowania oleju z wątroby rekina w branży kosmetycznej. Przypomina, że padające ofiarą kłusowników rekiny zagrożone są wyginięciem. To zasługa nie tylko branży gastronomicznej (choćby przez popularną w Chinach zupę z płetwy rekina), ale także koncernów kosmetycznych.

Skwalen, składnik tłuszczu wątroby rekina oraz wybranych olejów roślinnych, wykorzystywany jest najczęściej w luksusowych kremach regenerujących i wygładzających. Obecność w tych kosmetykach zawdzięcza właściwościom nawilżającym oraz temu, że jest również naturalnym składnikiem ludzkiej skóry.

Substancję stosowały w swoich kosmetykach m.in. koncerny L'Oreal i Unilever. Zdecydowały się go jednak zastąpić substytutami pochodzenia roślinnego, co daje nadzieję na podobne posunięcia ze strony innych firm kosmetycznych. Póki co, wycofanie ze sprzedaży produktów zawierających skwalen zapowiedziało szefostwo domów towarowych Selfridges.

Lily Cole walczy o prawa zwierząt już kilka lat. W ubiegłym roku została ambasadorką kampanii „Beauty With Heart” marki The Body Shop, domagającej się zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach. Była wówczas nie tylko promotorką akcji, ale także twórczynią limitowanej kolekcji produktów dla młodszych kobiet.

MM

Lily Cole w obronie rekinów

Lily Cole w obronie rekinów

  • Lily Cole w obronie rekinów
  • Lily Cole w obronie rekinów
  • Lily Cole w obronie rekinów
  • Lily Cole w obronie rekinów
  • Sob., 01-06-2013 Gość
    Skwalen z oliwy z oliwek jest tańszy i łatwo dostępny ale wiemy, że nie o to chodzi. Tzw. chwyt MARKETINGOWY! Doda się śladowe ilości substancji pozyskanej z rekina i info na pudełeczku dużymi literami, cenę też od razu zrobi się odpowiednią. Zwracam uwagę na składy kosmetyków, swego czasu DOVE wypuściło samoopalacz z dodatkiem erytrulozy. Kupując następna butelkę preparatu sprawdziłam skład i... już jej nie było:). To tylko jeden z wielu trików, mogłabym tak długo...:)
    Odpowiedz Zgłoś