Kwaśne deszcze, dziura ozonowa. Czego baliśmy się w latach 90-tych?

8 Komentarzy
Środa, 08-05-2013

Moda na lata 90-te trwa. Styl grunge, luźne kraciaste koszule i superwygodne trampki, nieodłącznie kojarzą się z dekadą przełomowych wydarzeń takich jak obalenie komunizmu w Europie czy zakończenie zimnej wojny. Pozytywne emocje mieszały się także ze strachem, wywołanym tematami kwaśnych deszczy, dziurą ozonową oraz radzieckiej broni nuklearnej. Zobaczcie, co jeszcze spędzało nam sen z powiek w ostatniej dekadzie XX wieku. 

Poprzednie Zdjęcie 1/6 Następne

Broń nuklearna

Broń nuklearna

Po rozpadzie Związku Radzieckiego wielu ludzi uważało, że nuklearne arsenały są nadal niebezpieczne i mogą zagrażać światowemu bezpieczeństwu. Nie chodziło bynajmniej o atak ze strony samej Rosji, ale o to, że źle zabezpieczona broń może znaleźć się w niepowołanych rękach. Czy kiedykolwiek mogło dojść do takiej sytuacji? Tego nie wiemy i chyba lepiej nie wiedzieć.

 • Śr., 01-05-2013 jaKlaudiusz
  a teraz boimy sie rzadow TUSKA...to psychol.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-05-2013 jaKlaudiusz
  chemtrails..tego sie obawiam...mysle ze został zmieniony skład chemiczny smug..a bedzie jeszcze gorzej..zwieksza sie liczba chorych na raka płuc...nawet wsrod niepalacych...jest ich niepokojaco wiecej. Rzad wyraził zgode na rozprzestrzenianie tego w naszym kraju...ciekawe kto wyraził zgode?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-05-2013 Jola
  jaKlaudiusz (Śr., 01-05-2013) napisał:

  chemtrails..tego sie obawiam...mysle ze został zmieniony skład chemiczny smug..a bedzie jeszcze gorzej..zwieksza sie liczba chorych na raka płuc...nawet wsrod niepalacych...jest ich niepokojaco wiecej. Rzad wyraził zgode na rozprzestrzenianie tego w naszym kraju...ciekawe kto wyraził zgode?  10/10
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-05-2013 Bzyk
  Wszystko to wymyślają ludzie, którzy chcą na tym zarobić, a płacić ma za to społeczeństwo.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-05-2013 gość
  Tej na zdjęciu -tak się porobiło wskutek transformacji ustrojowej w tym kraju ,doszły do tego kabarety i telenowele wg nowatorskich scenariuszy i taka mina się kobicie zrobiła i to chyba tak na stałe.......
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-05-2013 adzej
  Nie kumam, dlaczego ludzie mieli bać się dziury ozonowej skoro ta znajduje się tylko nad biegunami północnym i południowym i występuje tylko podczas nocy polarnej?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-05-2013 Gość
  precz z rudym bezwzględnym złodziejem ! podpal mu ktoś rodzine w końcu
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 14-05-2013 acidburn
  Za dużo sie nie zmieniło....
  Odpowiedz Zgłoś