Kultowe marki: Bottega Veneta

0 Komentarzy
16 Zdjęć
Poniedziałek, 10-09-2012

Do świętowania 50-lecia marce pozostały cztery lata, ale mimo historii krótszej od najbardziej luksusowych domów mody, Bottega Veneta trafia do klientów zamożnych i wymagających. Cieszy się uznaniem takich sław, jak Nicole Kidman, Scarlett Johansson czy Sarah Jessica Parker. Charakterystyczny dla niej wzór Intrecciato należy natomiast do jednego z najczęściej podrabianych.

Bottega Veneta powstała w 1966 roku w Vicenzy. Jej pierwszymi założycielami byli Renzo Zengiaro i Michele Taddei, zajmujący się w swoim warsztacie głównie produkcją torebek. Świadomość na temat marki wzrosła po niemal 10 latach. W 1975 rzemieślnicy opracowali technikę wyplatania pasków skóry, znaną powszechnie jako Intrecciato. Charakterystyczny dla firmy warkocz nadal wykonywany jest ręcznie i stanowi symbol marki.

W latach 90. marka odrzuciła swoją dyskrecję i zaczęła na produktach umieszczać logotyp. Dodatkowo masowość produkcji spowodowała, że pozycja firmy w gronie luksusowych marek odzieżowych osłabła. Ratunek nadszedł w 2001 roku pod postacią Gucci Group. Na szczęście, Bottega Veneta nie tylko zmieniła właściciela, ale przede wszystkim zyskała kreatywnego dyrektora artystycznego. Został nim Tomas Maier, który wysoką jakość, elegancję i ponadczasowość traktuje  poważnie.

Niemiecki projektant jest autorem kultowych torebek Knot, Veneta i Cabat, o niezmieniającym się fasonie, a w zależności od sezonu i obowiązujących trendów, dostępnych w różnych kolorach i różnymi wykończeniami. Tomas Maier stworzył też linię ubrań, prezentowanych na wybiegach od 2005 roku. Dziś Bottega Veneta sprzedaje ponadto biżuterię, perfumy, meble, a nawet akcesoria dla psów.

Motto firmy „Kiedy własne inicjały są wystarczające” wiosną tego roku nabrało nowego znaczenia. Bottega Veneta poszła śladem innych marek proponujących personalizację produktów. Wybrane dodatki z plecionej skóry można ozdobić własnymi inicjałami. Klienci zainteresowani tą ofertą mają do dyspozycji stronę bottegavenetainitials.com

Produkty Bottega Veneta są dostępne w Likus Concept Store (Kraków, Rynek Główny 13, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 16/18 i Wrocław, ul. Świdnicka 33) oraz w domu handlowym Wolf Bracka w Warszawie, w pierwszym w naszym kraju własnym butiku.

Oficjalna strona internetowa marki: bottegaveneta.com

Przegląd cen produktów Bottega Veneta:

Torebka Knot, cena około 4600 zł
Torebka Veneta, cena około 7300 zł
Mokasyny, cena około 2500 zł
Mała czarna, cena około 5700 zł /164311
Bransoletka, cena około 1600 zł

MM